Delfi tema. Ūkininkai laukia baltarusių ir ukrainiečių šeimų – alga nuo tūkstančio eurų (62)

29985
2020 spalio mėn. 22 d. 11:00
Ūkininkai, kuriems stinga darbuotojų, sako, kad jau šiandien pasirengę priimti darbininkus iš Baltarusijos ir Ukrainos ir jų laukia net šeimomis – kai kurie jau spėjo net įrengti viešbučius.

Tiesa, juodadarbių, kurie plušėtų už mininumą ar panašų atlyginimą, niekam nereikia. Trūksta kvalifikuotų specialistų, pavyzdžiui, mechanizatorių, kurie sugebėtų dirbti su programuojama technika ar melžimo robotus valdančių melžėjų. Jiems siūlomas atlyginimas nuo tūkstančio eurų „į rankas“, galima atvažiuoti šeimomis – abiems sutuoktiniams būtų darbo. Trukdo tik pandemija ir įvairūs biurokratiniai reikalavimai.

Pasak Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, jau šiandien asociacijai priklausančios bendrovės galėtų priimti bent 400 kvalifikuotų darbuotojų.

Apie tai, kodėl Lietuvai fiksuojant rekordinį 14,7 proc. nedarbą reikia įrenginėti viešbučius darbuotojams iš trečiųjų šalių kalbamės su Petru Puskunigiu, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovu ir Rita Karavaitiene, „cvonline.lt“ rinkodaros vadove, Vytautu Buivydu, Lietuvos jaunųjų ūkininkų sąjungos pirmininku.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai