Delfi tema. Kokį ūkį verta kurti – renkame perspektyviausias sritis (2)

44673
2020 m. rugsėjo 23 d. 17:40
Lietuva nuolat kovoja tai su sofos ūkininkais, tai su stambiomis bendrovėmis, o kokie ūkiai gali būti pelningi ateinančiais metais ir kokį verslą kurti, kad nereikėtų vaikytis vien tik didesnių tiesioginių išmokų?

Iš kitos pusės ūkininkai jau ne kartą nusvilę, kai pasidavė verslo ir valdininkų vilionėms kai prisėjo kultūrų, kurias teko užarti. Taip nutiko su svarainiais, apyniais iš dalies serbentais. Dabar matome šilauogių bumą, kurios buvo ypatingai pelninga uoga, tačiau rinka baigia persisotinti ir kainos šį sezoną buvo mažesnės nei pernai.

Apie tai, kokios kryptys gali būti perspektyvios keletą ateinančių metų kalbamės su Albertu Gapšiu, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto ekspertu, Vytautu Buivydu, Lietuvos jaunųjų ūkininkų sąjungos pirmininku ir Martynu Laukaičiu, Lietuvos daržovių asociacijos valdybos nariu.

Antroje laidos dalyje su profesionaliu sodininku Gediminu Cijūnaičiu, gediminosodai.lt kalbėsime apie tai, kokie būtini darbai sode laukia ir ką daryti su krentančiais lapais – deginti, palikti vejoje ar kompostuoti.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai