Delfi tema. Kiek dar pirksime už mažiausią kainą arba iš „vienintelio“ tiekėjo? (14)

25677
2021 sausio mėn. 26 d. 11:00
Pastaruoju metu plataus atgarsio sulaukė viešųjų konkursų laimėtojai, pasiūlę mažiausias kainas. Veganams kukulius gaminusi įmonė pretendavo vežioti vakcinas nuo COVID-19, o „Santaros klinikų“ ligoninės pastato projektą viena įmonė pasisiūlė projektuoti už pusšešto karto mažesnę kainą nei yra numatyta.

Dar anksčiau skambėdavo „auksinių šaukštų“ istorijos, kai institucijų reikalavimus atitikdavo tik vienintelis tiekėjas, nors tai kartais būdavo ir įmonės be darbuotojų.

Pernai užklupus COVID-19 pandemijai, būtinąsias priemones, kurių reikėjo operatyviai, teko pirkti vadovaujantis nerangiomis procedūromis.

O gal platų atgarsį turėjusios istorijos yra tik išimtys?

Laidoje nagrinėsime, ar esama viešųjų pirkimų sistema funkcionuoja tinkamai, kokie pokyčiai čia planuojami, ar pirkimai ateityje galėtų vykti ne pagal mažiausią kainą, o galbūt naudojant kitą – ekonominio naudingumo kriterijų.

Diskusijoje dalyvaus Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Darius Vedrickas, Seimo narys ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Andrius Vyšniauskas bei Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai