Delfi tema. Ar grūdai Lietuvai taps išsigelbėjimu? (2)

41770
2021 m. vasario 10 d. 21:00
Išplėtota augalininkystė keliolika metų Lietuvoje buvo įvardinama kaip sektorius, kurio plėtra ir įsigalėjimas kelia pakankamai daug problemų.

Vienas iš argumentų būdavo, kad būtent dėl augalininkystės mūsų hektare sukuriama pridėtinė vertė keletą kartų mažesnė nei, pavyzdžiui, pas vokiečius ar olandus. Tiesiog mes savo žemes atiduodame grūdams ir jų milijonus tonų išvežame kaip žaliavą. Kita nuolat įvardinama problema – grūdininkystės ūkiai stambėja išstumdami smulkius ir vidutinius ūkius.

Tačiau viceministras Paulius Lukševičius augalininkystę įvardino kaip geriausią mūsų sektorių kuris atneša apie du milijardus eurų.

„Papjauti vištą, kuri deda auksinius kiaušinius lengva, tik kas bus po to. Mums reikia apsispręsti kuriame sektoriuje sieksime proveržio. Jei visiems išdalinsime pinigus po truputį, to proveržio nebus. Turime orientuotis ir į šeimos ūkius, kad galėtume padidinti žaliavinio pieno kiekį ir ūkininkai turi jausti, kad žemės ūkis tai verslas, iš kurio galima uždirbti“, – dėlioja P. Lukševičius.

Kol dėliojamos strategijos, kaip pokyčius mato patys ūkininkai: Aušrys Macijauskas, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidentas, Petras Puskunigis, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos pirmininkas ir Arūnas Svitojus, Žemės ūkio rūmų pirmininkas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai