Delfi rytas. Vaiko priežiūros atostogose pabuvę vyrai pripažino: tai 2,5 etato darbas (1)

36398
2020 m. gruodžio 1 d. 08:31
Vaiko priežiūros atostogose pabuvę lietuvai vyrai pripažino, kad tai prilygsta 2,5 etato – tai paaiškėjo Lietuvos mokslininkams atlikus tyrimą. Daugiau apie tyrimo rezultatus ir tai, kas lemia vyrų motyvaciją ir kliūtis eiti vaiko priežiūros atostogų, kalbame su Lygių galimybių plėtros centro eksperte dr. Vilana Pilinkaite.

Šiandien minimas „Dosnumo antradienis“ — tai pasaulinis judėjimas, tradiciškai minimas pirmąjį antradienį po Padėkos dienos. Šimtai milijonų žmonių šią dieną dalijasi, susitelkia, stiprina savo bendruomenes. Tiesa, Lietuvoje ši tradicija žengia tik pirmuosius žingsnius. Kokie jie ir kaip galėtų atrodyti dosnumo antradienis Lietuvoje, kalbėsime su portalo Aukok.lt vadove Giedre Šopaite-Šilinskiene ir Vilniaus universiteto fondo vadovu Justinu Noreika.

Prasidėjo Advento laikas – tai tikinčiųjų krikščionių susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Senovės lietuviai per Adventą susilaikydavo nuo tam tikrų darbų, pramogų ir gausaus maisto. O kaip Advento tradicijas galėtume pritaikyti šiomis dienomis, ypač kalbant apie mitybos racioną — pokalbis su gydytoja dietologe Kristina Jasmontiene.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai