Delfi rytas. Už skiepus senjorams – 100 eurų: Vyriausybės desperacija ar strategija, kuri padės pasiekti norimą efektą? (28)

41072
2021 m. spalio 11 d. 08:20
Seimas šią savaitę svarstys, ar pritarti Vyriausybės siūlymui nuo koronaviruso pasiskiepijusiems 75–erių ir vyresniems senjorams skirti 100 eurų vienkartinę išmoką. Kitos šalys moka išmokas visiems gyventojams, arba papildomai išskiria – vyresnius žmones ir jaunimą nuo 18 iki 25 metų. Kaip šį siūlymą vertina ekspertai ir ar turėtų tokiam siūlymui pritarti Seimas? Kokia pasaulinė praktika? Apie tai kalbėsime su Teisingumo ir viešojo valdymo reformų ekspertu Dovydu Vitkausku.

Kaip tinkamai valdyti savo finansus, kur šiandien geriausia investuoti, kaip įdarbinti savo pinigus, kai net nežinai, nuo ko pradėti? Į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų aiškius atsakymus išgirsite pirmą kartą organizuojamoje asmeninių finansų konferencijoje „Mano investicija“, kuri vyks nuotoliniu būdu visiškai nemokamai lapkričio 23-25 dienomis portale Delfi. Daugiau apie konferenciją kalbėsime su „Delfi“ konferencijų ir renginių skyriaus vadove Sandra Meškauskaite-Stepšiene.

Vakar sukako lygiai trisdešimt metų nuo internet Lietuvoje įvedimo. Gimtadieniu laikoma 1991-ųjų metų spalio 10 d., kai prasidėjo Lietuvos mokslo ir studijų kampiuterio tinklo LITNET kūrimo darbai. Apie tai daugiau papasakos LITNET tinklo įkūrėjas, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkas prof. Adolfas Laimutis Telksnys.

Gyvūnų prieglaudos nebesutalpina beglobių kačių. Gyvūnų globėjai tikina, kad padėtis negerės, kol nebus vykdoma masinė kačių sterilizacija, ir valdžia turėtų kuo skubiau pasirūpinti kompensacijomis už sterilizuojamus beglobius gyvūnus. Plačiau apie tai kalbame su gyvūnų prieglaudos „Lesė“ marketingo ir komunikacijos vadove Diana Makarovaite.

Rubrikoje „Žaliai“ – supažindinsime su medžiaga, kuri vadinama tyliuoju žudiku. Tai – asbestas. Jo skaidulos prasiskverbia į žmogaus kvėpavimo takus, ten prisitvirtina ir sukelia vėžinius susirgimus. Lietuvoje yra apie vieną milijoną tonų asbestos gaminių, didžiąją jų dalį sudaro stogo dangos. Šiuo metu norintys utilizuoti tam tikrą kiekį asbestos, turi už tai susimokėti. Kur legaliai šalinti asbestą, kiek tai kainuoja – „Delfi“ Būstas redaktorės Justinos Maciūnaitės rengiamoje rubrikoje „Žaliai“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai