Delfi rytas. Tyrimas apie pagyvenusius žmones Lietuvoje: vienišumas, mažos pajamos ir uždarumas (0)

21173
2023 gegužės mėn. 26 d. 11:00
Kas dešimtas 65 m. amžiaus ir vyresnis asmuo Lietuvoje jaučiasi vienišas, gyvena uždarą gyvenimą. Keturi iš penkių senjorų neturi nė vieno sau reikšmingo asmens, su kuriuo nebūtų susiję giminystės ryšiais.

Tokias Lietuvos pagyvenusių žmonių socialinių ryšių, sveikatai reikšmingų įpročių ir ekonominės elgsenos ypatybes nustatė Vilniaus universiteto mokslininkai. Daugiau apie tai pasikalbėsime su Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docente Jekaterina Navicke.

Nuo Palūšės iki Nidos irklentėmis per 10 dienų – štai tokį ryžtingą iššūkį įveikė grupelė entuziastų. 540 kilometrų atstumą įveikę irkluotojai neapsiėjo be nuotykių, tad apie juos ir pasikalbėsime su šio iššūkio sumanytoja Audra Avižaite.

Praeitą savaitę debiutinį albumą „The Theory of Everything“ pristačiusi balsingoji retro soul atlikėja Aistė, vakar surengė savo pirmąjį koncertą Lietuvoje. Energingame, Vudstoko laikus menančiame koncerte, kuris vyko „Vasaros Terasoje“, netgi klausytojai lipo ant scenos dainuoti kartu, o pasirodymo pabaigoje į dangų skriejo balti taikos balandžiai. Aistė gyvai dainuos laidoje ir papasakos apie savo kūrybą ir karjerą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai