Delfi rytas. Tyrimas apie melo skleidėjus feisbuke privedė prie neaiškia veikla užsiimančių rusų ir baltarusių: tai koordinuotas melagienų tinklas (0)

47787
2021 m. sausio 12 d. 08:35
Estijoje pandemijos situacija geresnė nei Lietuvoje, sausio 11 dienos duomenimis per parą patvirtinti 290 naujų susirgimo atvejų. Vis tik pati Estija pasidalijusi – kol keliose Estijose apskrityse galioja kone tokie pat griežti karantino ribojimai kaip Lietuvoje, kitur estai lanko barus, mokiniai eina į mokyklas, klesti slidinėjimo kurortai. Tad apie padėtį Estijoje papasakos Estijos lietuvių bendruomenės atstovas Vaidas Matulaitis.

Delfi.ru tyrimas apie melagienas Feisbuke rusų kalba išrinktas geriausia Europos sėkmės istorija, kai žiniasklaidos priemonė dalyvauja faktų tikrinimo programoje. Delfi projektas „Melo detektorius“ yra sertifikuotas tarptautinio faktų tikrinimo tinklo narys, dėl to tapes ir oficialiu Feisbuko partneriu, o melagienas Feisbuke tikrina ne tik lietuvių, bet ir rusų kalbomis. Rusiškosios „Melo detektoriaus“ versijos redaktorius Vitold Jančis tikrindamas melagienas pastebėjo tam tikras tendencijas ir nustatė, kad šių netikrų faktų skleidėjai turi ryšių su rusų trolių fabrikais. Apie patį tyrimą ir tarptautinį įvertinimą kalbėsime su pačiu Vitold Jančiu.

Lietuvą padengė sniego pusnys ir panašu, kad dar kurį laiką toks žiemiškas oras laikysis. Daugiau žmonių laiką leidžia lauke, džiaugiasi žiemiškais malonumais ir, žinoma, išbando žiemos pramogas – roges, slides pačiūžas. Tačiau tokiu laikotarpiu ypač padidėja trauma tikimybė, tad apie tai pasikalbėsime su kineziterapeute dr. Vilma Juodžbaliene.

Ir, žinoma, laidoje – Dakaro ralio naujienos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai