Delfi rytas. Tiesiogiai iš Hamburgo: kaip reaguoja vokiečiai Rusijai nutraukus dujų tiekimą (0)

32927
2022 rugsėjo mėn. 7 d. 11:00
Ženklų, kad pirmąjį šių metų pusmetį augusi Lietuvos ekonomika stoja ir gali susitraukti vis daugėja. Daugiau nei trečdalis gyventojų neturi santaupų nenumatytoms išlaidoms, didėja skolinimasis, planuojama, kad išaugs ir energetinis skurdas. Daugiau apie sunkmetį ir kokiems scenarijams turėtų ruoštis gyventojai, klausime Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktorės Aistės Adomavičienės ir „Maisto banko“ direktoriaus Simono Gurevičiaus.

Praėjusią savaitę Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ paskelbė apie dujų nutraukimą Vokietijai dujotiekiu „Nord Stream 1“, nepaisant to, šalies valdžia skelbia pripildžiusi dujų saugyklas 85 procentus ir yra pasirengusi jas pildyti toliau. Taip pat reaguodama į energetikos krizę, Vokietija nusprendė pratęsti dviejų anksčiau planuotų uždaryti atominių elektrinių eksploataciją. Kaip į esamą situaciją reaguoja Vokietijos visuomenė, klausime Hamburge gyvenančios lietuvės Vytenės Banser.

Rytoj Vilniuje, Sapiegų parke, vyks specialiai Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams skirtas festivalis „Open Vilnius‘22”. Daugiau apie jį papasakos „International house Vilnius“ vadovė Agnė Camara.

Po septynerių metų pertraukos į Kauną grįžta Maisto ir kultūros festivalis „Skanaus. Europos virtuvės 2022“. Šis unikalus renginys – „Kaunas 2022“ Europos kultūros sostinės programos dalis. Kas laukia jau šį savaitgalį vyksiančiame festivalyje, mums papasakos jo vedėjai Rokas Bernatonis ir Indrė Kavaliauskaitė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai