Delfi rytas. Sukčių žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis: nusikaltėliai prisidengia Vyriausybe, SAM ar mokesčių inspekcija (0)

44972
2021 m. spalio 5 d. 08:09
Beveik kas antras lietuvis neatpažįsta sukčių žinučių, o apie 20 procentų gyventojų neatskiria netikrų puslapių internete. Tokią informaciją parodė naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas. Tad telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su Lietuvos policija sukūrė naują įrankį, padėsiantį geriau atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis. Daugiau apie tai kalbame su „Bitė Lietuva“ technologijų direktoriumi Gintu Butėnu ir Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėju Ramūnu Matoniu.

Praėjusią savaitę trumpam atgijo puikiai pažįstamos Vilniuje esančios skulptūros – miestiečių dėmesį jos patraukė savo švokštimu ir dusuliu. Šia akcija norima perduoti žinutę astma sergantiems žmonėms ir pakviesti kreiptis į gydytojus, jei ligos simptomus mėlynuoju inhaliatoriumi tenka malšinti bent tris kartus per savaitę. Tad šį rytą pasikalbėsime, kaip atskirti nevaldomą astmą ir ką reiškia „3-jų“ taisyklė. Apie tai daugiau papasakos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja pulmonologė dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė.

Ko gero, jau nieko nebestebina vaizdas, kai vos dvejų metų vaikas rankose laiko telefoną ar planšetę ir žiūri animacinius filmukus. Dabartiniai vaikai itin anksti išmoksta naudotis internetu, o pandemija ir nuotolinis mokymas dar labiau priartino vaikus ir paauglius prie ekranų. Vilniaus universiteto mokslininkai aiškinosi, kokią įtaką vaikų fizinei ir psichinei sveikatai daro elektroninių medijų naudojimas. Tad daugiau apie tai pasikalbėsime su Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesore, psichologe Roma Jusiene.

Šiandien, spalio 5-ąją, minima Tarptautinė mokytojų diena. Lietuvoje daug kalbama apie švietimo sistemos spragas, mokytojų kvalifikaciją ir atlyginimus. Ko vis tik reiktų, kad mokytojo profesija mūsų šalyje taptų prestižine? Apie tai šį kalbėsime su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Andriumi Navicku.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai