Delfi rytas. Skaudžiausiai Covid-19 smogia medikams: kodėl nesugebame apsaugoti gydytojų gyvybių? (3)

70359
2021 m. sausio 29 d. 08:37
Nors COVID-19 ligos plitimas Lietuvoje mažėja, jis vis dar nusineša kelias dešimtis kasdien. Klaipėdos jūrininkų ligoninė pranešė, kad nuo koronaviruso mirė ir 63-uosius metus ėjęs gydytojas kardiologas Vytautas Vasiliauskas. Dar apie trijų medikų mirtis nuo koronaviruso ketvirtadienį pranešė ir Klaipėdos respublikinė ligoninė. Vis dažniau išgirstame, kad medikai pralaimi kovoje su koronavirusu atlikdami savo pareigą. Kaip į tai reaguoja patys medikai, klausime Lietuvos medikų sąjūdžio direktoriaus pavaduotojos Jurgitos Sejonienies.

Rytoj Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras švenčia 32-ąjį gimtadienį. Kaip orkestras dirba karantino metu ir kokių staigmenų paruošė gerbėjams, kalbėsime su orkestro vyriausiuoju dirigentu ir meno vadovu maestro Gintaru Rinkevičiumi.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja dėl fizinio aktyvumo stokos per koronaviruso krizę. Suaugusiems žmonėms būtina per savaitę judėti mažiausiai nuo pustrečios iki penkių valandų, o vaikai ir jaunimas turi būti aktyvūs mažiausiai valandą per dieną. Tačiau maždaug ketvirtadalis visų suaugusiųjų ir 80 proc. jaunuolių šio tikslo nepasiekia. Tad kaip save motyvuoti judėti ir kodėl judėjimas gyvybiškai svarbus papasakos Lietuvos sporto universiteto mokslininkas dr. Nerijus Masiulis.

Kol dalis žmonių tik pažindinasi su tvaresniu gyvenimu – pradeda rūšiuoti šiukšles ar renkasi rūbus iš perdirbtų audinių, modelis ir tinklaraščio „Kitchen Julie“ kūrėja Julija Steponavičiūtė tokį kelią pradėjo būdama vos 13-kos. „Delfi ryto“ laidoje – Julijos istorija ir patarimai tvaresniam gyvenimui.

Lietuvis Deividas Žygas, pseudonimu Zyggo, kartu su Švedijos įrašų kompanija „Roxy Recordings“, šiandien išleidžia žinomos švedų atlikėjos dainos remiksą ir tikisi užkariauti pasaulinę sceną. Ką reiškia dirbti su pasaulinės muzikos profesionalais, patirtimi dalinsis muzikos prodiuseris Deividas Žygas – Zyggo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai