Delfi rytas. Sergančiųjų depresija skaičius Lietuvoje auga: gera žinia – atsistatyti galima per mėnesį (0)

24830
2022 spalio mėn. 10 d. 11:00
Kasmet Lietuvoje depresija diagnozuojama daugiau nei 50 tūkst. gyventojų. Sergančiųjų skaičius Lietuvoje nuolat auga ir dažniau ši liga diagnozuojama moterims. „Eurostat“ duomenimis, mūsų šalyje serga 7 proc. gyventojų, tai vos žemiau Europos vidurkio, tačiau, anot psichikos sveikatos specialistų, reali statistika gali būti kur kas liūdnesnė. Daugiau apie depresijos priežastis ir ligos gydymą laidoje pasikalbėsime su psichiatru, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktoriumi Martynu Marcinkevičiumi.

Prastas miegas – tiesus kelias į įvairiausias infekcijas ir ligas. Todėl itin svarbu laikytis tinkamo miego režimo. Kolega Titas Atraškevičius pasakoja, kad prarastų miego valandų jau niekada nebeatgausime, o pamiegojus vieną naktį prasčiau, prireiks trijų naktų pilno miego normalios būsenos atstatymui.

Prekių ir paslaugų kainoms mušant rekordines aukštumas, dauguma žmonių yra priversti peržiūrėti savo pajamas ir taupiau gyventi. Vieniems – tai įprasta, kiti, nepaisant kiek uždirbtų, gyvena nuo algos iki algos. Tad apie lietuvių taupymo įpročius ira taupymo psichologiją pasikalbėsime su Turto banko generaliniu direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi ir psichologu Dainiumi Jakučioniu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai