Delfi rytas. „Sausas sausis“: ką gali pakeisti mėnuo abstinencijos? (6)

58884
2021 m. sausio 22 d. 08:35
„Sausas sausis“ – tokia žodžių žaisme vadiname metų pradžios pažadą atsisakyti alkoholio. Vis tik alkoholio vartojimas pandemijos metu stipriai išaugo, nepaisant to, kad barai ir klubai uždaryti. Apie išaugusį alkoholio vartojimą ir tai, ar mėnuo abstinencijos gali padėti keisti žalingus įpročius, kalbėsime su psichiatru Viliumi Butrimu.

Akių gydytojai pastebi tendenciją, kad pacientai karantino laikotarpiu atidėlioja vizitus pas gydytojus. Gydytojai nurodo, kad ligos nelaukia karantino pabaigos, todėl kviečia atvykti pasitikrinti. Tai leis išvengti sunkesnių komplikacijų ir išsaugoti regėjimą. Kokie simptomai rodo, kad metas pasitikrinti akis, kalbėsime su gydytoja oftalmologe Egle Šumskiene.

Ar galima perdozuoti interneto? Pasirodo taip. Skaitmeninės etikos centro atliktos apklausos duomenimis, daugiau nei pusė suaugusiųjų teigia, kad šeimose dažnai vyksta konfliktai dėl technologijų naudojimo, o vyresniųjų klasių moksleiviai jaučiasi „perdozavę“ interneto. Kaip susitvarkyti su šiuolaikiniais technologijų iššūkiais, bandysime išsiaiškinti su Skaitmeninės etikos centro vadove Rasa Jauniškiene.

„Delfi ryte“ — premjera. Dainininkė Giedrė Kilčiauskienė pristato naujausią dainą „Gatvės“.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai