Delfi rytas. Psichiką veikiantys vaistai tampa net paauglių realybe: kodėl taip prastai atrodome kitų šalių kontekste? (2)

31049
2021 m. kovo 5 d. 08:41
Naujausias Alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo tyrimas Europos mokyklose parodė, kad kas penktas Lietuvos paauglys yra vartojęs raminamųjų ar migdomųjų vaistų, nepaskyrus gydytojui. Ką tai sako apie jaunų žmonių sveikatą ir kuo toks vaistų vartojimas gali būti pavojingas, pokalbis su Klaipėdos universiteto socialinių mokslų daktare Regina Saveljeva ir gydytoja psichiatre psichoterapeute Ramune Mazaliauskiene.

Sporto pasaulyje didžiules diskusijas sukėlė siūlomos naujos Sporto įstatymo pataisos, teigiančios, kad treneriais galėtų dirbti tik žmonės, baigę aukštąjį mokslą. Sporto atstovai sako, kad tokių pataisų priėmimas būtų visiška nesėkmė, o dabar galiojantys įstatymai ir taip itin susiaurina šios srities specialistų galimybes. Apie tai kalbėsime su Lietuvos sporto universiteto rektore profesore daktare Diana Rėklaitiene.

Karantinas kirto ne tik po vieną gyvenantiems senoliams, bet ir jauniems, poros neturintiems žmonėms. Kalbant apie karantino pasekmes, dažnai pamirštami po vieną gyvenantys, neskurstantys, dirbantys, tačiau socialinio gyvenimo netekę žmonės. Apie juos dabar ir pasikalbėsime su gydytoju psichoterapeutu Dainiumi Jakučioniu.

Vilniuje Kaziuko mugė šiemet gatvėse nešurmuliuos, bet įvyks. Kaziukas keliasi į internetą. Kaip visa tai atrodys, kalbame su projekto craftson.lt organizatoriumi Renaldu Gražiu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai