Delfi rytas. Protą pasiglemžianti liga: pirmieji Alzheimerio požymiai ir faktoriai, mažinantys riziką susirgti (0)

22694
2022 rugsėjo mėn. 20 d. 11:00
Rytoj minima tarptautinė Alzheimerio diena. Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje teigiama, kad demencija ir kitomis ligomis, pažeidžiančiomis smegenis, tokiomis kaip Alzheimerio liga, serga daugiau nei 55 milijonai žmonių; šis skaičius iki 2050 metų turėtų patrigubėti, nes visuomenė sensta. Kokie yra ankstyvieji Alzheimerio ligos simptomai ir ar galime išvengti neurodegenaricinių ligų, klausime šeimos gydytojo Valerijaus Morozovo.

„ManPower Group“ atliktas tarptautinis tyrimas parodė, ko iš darbdavių tikisi darbuotojai – žmonės nori matyti realius pavyzdžius, kad įmonei rūpi kiekvieno darbuotojo sveikatata ir gerovė, o ketvirtadalis apklaustųjų norėtų, kad darbdaviai skirtų dėmesį ir emocinei būklei. Lietuvoje taip pat populiarėja papildomas sveikatos draudimas, tad daugiau apie tai pasikalbėsime su BTA Asmens draudimo rizikų skyriaus produktų vadovu Gediminu Bulenoku bei organizacijų konsultante ir psichoterapeute Brigita Kaleckaite.

Tendencijos rodo, kad vis daugiau žmonių automobilį iškeičia į dviratį ar paspirtuką – neretai toks keliavimo būdas padeda greičiau pasiekti kelionės tikslą ir, žinoma, daug mažiau kenkia aplinkai. Šiandien pasikalbėsime apie vairavimo kultūrą – kaip šiame kontekste atrodo Vilniaus dviratininkai ir paspirtukininkai ir ko galėtume pasimokyti, kad judėjimas sostinėje būtų darnesnis. Su mumis - vairavimo mokyklos „Amplius LT“ vadovas Artūras Pakėnas bei darnaus judumo specialistas Jonas Simutis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai