Delfi rytas. Prof. Čaplinskas — apie Švedijos idėjas valdant pandemiją ir „AstraZeneca“ likimą (0)

64471
2021 m. gegužės 13 d. 08:50
Sveikatos apsaugos ministerija artimiausiu metu nuspręs, ar riboti jaunesnių žmonių skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Lietuvoje registruoti du neįprastų krešulių atvejai žmonėms, paskiepytiems būtent šia vakcina. Apie tolimesnį vakcinos likimą ir pandemijos valdymo priemones – pokalbis su profesoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Gegužės 16-tą minima paveldimos angioedemos diena. Tai reta genetinė liga, pasireiškianti skausmingais išorės ir visaus organų tinimais. Lietuvoje ja serga maždaug 36 žmonės, tačiau dar apie 50 žmonių vaikšto su pavojinga gyvybei būkle net nežinodami, kad serga. Tad kalbėsime su Santaros klinikų alergologe ir klinikine imunologe profesore Laura Malinauskiene ir Rima Mikutaitė, kuri pasidalins, kokį kelią reikėjo nueiti iki šios ligos diagnozės ir kaip keičiasi gyvenimas sergant paveldima angioedema.

Knygų klube“ šiandien pristatysime knygą, skirtą ir vaikams, ir suaugusiems. Gamtininkas, aplinkosaugininkas, knygų apie gamtą autorius Selemonas Paltanavičius pristatys naujausią knygą pavadinimu „Paukščiai paukščiai“.

Jau nuo šio šeštadienio Delfi TV eteryje startuoja nauja laida su dietiste Vaida Kurpiene „Sveika lėkštė“. Laida skirta visiems gyvenantiems sveikai ir ypač norintiems pradėti tai daryti. Kaip mokysimės eiti sveikesnio ir, ko gero, lieknesnio gyvenimo link, kalbėsime su dietiste Vaida Kurpiene.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai