Delfi rytas. Prasidėjus vakcinacijai nuo COVID-19 kartu plinta ir melagienos: ar tai kelia realią grėsmę šalies saugumui? (29)

66563
2021 m. vasario 8 d. 08:44
Šalies informacinę erdvę nuolat stebintys Lietuvos kariuomenės ekspertai pastebi, kad besitęsiant karantinui vis aktyviau skleidžiama klaidinanti informacija apie pandemiją ir vakciną nuo koronaviruso. Kokių priemonių bus imamasi, siekiant suvaldyti melagienų srautą? Apie tai kalbėsime su Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento analitiku Tomu Čeponiu.

Praėjusią savaitę įžiebta viltis laisviau gyventi greitai buvo užgesinta, o vyriausybė sprendimus dėl karantino sušvelninimo atidėjo šiai savaitei. Kokių karantino atlaisvinimų galime tikėtis jau šią savaitę ir ar mažėjantys sergamumo skaičiai tikrai atitinka realybę? Apie tai kalbėsime su „Euromonitor International“ duomenų mokslininku, premjerės sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos nariu Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Žiemą padaugėja ne tik virusinių ligų, kurios sukelia tiek viršutinių, tiek apatinių kvėpavimo takų pažeidimus, bet ir virusines žarnyno infekcijas. Kaip atpažinti šiuos virusus ir jų išvengti laidoje pasakos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja, epidemiologė Aušra Bartuliene.

Kiekvieną pirmadienį specialiame Delfi polapyje pasirodo naujos istorijos pateikiamos animacinių pasakojimų formatu, o šiandien pasirodę filmukai pasakoja apie meilę LDK laikais. Kaip ji tuomet atrodė laidoje papasakos Vilniaus Universiteto istorikė dr. Neringa Dambrauskaitė ir filmukus įgarsinęs aktorius Leonardas Pobedonoscevas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai