Delfi rytas. Pandemija pakeitė miego įpročius ir kokybę: kada miego sutrikimai jau yra ligos požymis? (0)

22866
2021 m. vasario 11 d. 08:34
Ar pandemija pakeitė jūsų miego įpročius ir kokybę? Miego medicina 2020 metais net sukūrė naują terminą – COVID-nemiga. Miego mokslininkai kalba, kad nerimas ir pasikeitęs gyvenimo ritmas sukėlė naujų miego sutrikimų. Apie tai laidoje kalbamės su gydytoja neurologe, Pasaulio miego medicinos asociacijos nare Evelina Pajėdiene.

Nors tebesitęsiantis karantinas apribojo galimybę svarbias metų šventes paminėti įprastai, sostinės įsimylėjėliai šią Valentino dieną galės sutikti saugiai, bet ne mažiau romantiškai. Kokių pasiūlymu paruošė Vilniaus restoranai, kavinės ir viešbučiai papasakos „Go Vilnius“ turizmo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė.

Lygiai prieš 30 metų, vasario 11 d. Islandija pirmoji oficialiai pripažino Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę. Šiandien, minėdami sukaktį pripažinimo, atvėrusio kelią mūsų valstybei į Vakarų pasaulį, kalbėsime su Lietuvos garbės konsule Islandijoje, profesore Inga Minelgaite.

Nors šį vasarį nevyksta tradicinė Vilniaus knygų mugė leidyklos žiemos miegu nemiega. Jau šį šeštadienį, vasario 13 dieną startuos virtualus knygų ir žaidimų festivalis „Ryš(k)iai“. Kokių įdomybių pasiūlys šis festivalis kalbėsime su jo sumanytoju, keliautoju ir leidėju Vytautu Kandrotu.

O tradicinėje ketvirtadienio rubrikoje „Knygų klubas“ literatūros apžvalgininkė Lina Buividavičiūtė pristatys įdomiausias knygas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai