Delfi rytas. Nepaisant kritikos, „Vilniaus fejerija“ įvyks: ar sostinė privalėjo užtikrinti ramybę karo pabėgėliams? (10)

23282
2022 m. rugsėjo 16 d. 10:18
Visuomenėje jau kurį laiką netyla diskusijos dėl fejerverkų daromos žalos aplinkai, gyvūnams, taip pat fejerverkai kelia traumuojančias emocijas šiuo metu Vilniuje gyvenantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos. Nepaisant to, netrukus sostinėje vyks „Vilniaus fererijos“ festivalis. Vilniaus savivaldybė, nors ir sako neremianti šio šou, leidimą jam vis dėl to suteikė. Apie tai šįryt kalbėsime su visuomenininku Andriumi Tapinu bei Vilniaus savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželyte.

Europos Judumo savaitė startuoja su dovana sostinei ir vilniečiams – JUDU kartu su alternatyvaus Vilniaus pažinimo iniciatyva „Neakivaizdiniu Vilniumi“, judėjimo entuziastams pristato naują teminį dviračių maršrutą. Daugiau apie maršrutą, kuris bus tarsi kelionė po Vilnių ne laiko mašina, o laiko dviračiu, mums papasakos „Neakivaizdinio Vilniaus“ projekto koordinatorė Sonata Griškienė bei JUDU Judumo transformacijos vadovas, darnaus judumo ekspertas Jonas Damidavičius.

Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda šįryt į darbą prezidentūroje važiavo dviračiu. Pats prisijungęs prie Nacionalinio judumo iššūkio, prezidentas skatina ir kitus prisijungti. Daugiau apie iššūkį kalbėsime su Prezidento patarėju iš Aplinkos ir infrastruktūros grupės Nerijus Kaučiku ir „Tvari Lietuva“ ambasadore Rugile Matusevičiūte.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai