Delfi rytas. Nelaukta karantino pasekmė – silpstantis lietuvių regėjimas: kada verta sunerimti?Ir apie erkes – kaip nuo jų apsisaugoti ir kuriuose Lietuvos regionuose jos aktyviausios? (0)

44683
2021 m. kovo 4 d. 08:46
Karantinas kaip reikiant išbalansavo įprastą gyvenimą. Dirbame nė neišlipę iš lovos, nuvesti vaiką į mokyklą reiškia pasodinti jį prie darbo stalo kompiuterio, o didžiausia savaitgalio pramoga tapo filmų ir serialų peržiūra iki ryto. Ar susimąstėte, koks tai didžiulis iššūkis akims? Apie tai, su kokiais pacientų regėjimo pokyčiais ir kitomis akių ligomis šiandien susiduria gydytojai oftalmologai kalbėsime su akių klinikos „Lirema” mikrochirurgė Egle Juzėnaite.

Tirpstantis sniegas ir prasidėjęs kalendorinis pavasaris primena apie ne itin malonią šiltojo sezono aktualiją – erkes. Kaip nuo jų apsisaugoti ir kuriuose Lietuvos regionuose jos aktyviausios? Apie tai laidoje papasakos NVSC entomologe Milda Žygutiene.

Pirmojo Lietuvoje atlikto tyrimo apie asmeninių kompetencijų, padedančių įsidarbinti ar rasti pirmąjį darbą IT srityje persikvalifikavusiems asmenims, duomenimis, net 71 proc. žmonių priimami į darbą be darbo patirties, o darbdaviai didžiausią dėmesį skiria trims kandidato asmeninių savybių grupėms. Kokios asmeninės savybės labiausiai atitinka darbdavių lūkesčius ir ką dar atskleidė šis tyrimas papasakos „Vilnius Coding School“ karjeros keitimo centro vadovė Sima Kučinskaite.

O tradicinė ketvirtadienio rubrikoje „Knygų klubas“ svečiuosis vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė kuri papasakos, apie knygas skirtas mažiesiems skaitytojams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai