Delfi rytas. Naujų pasų išdavimo sunkumai ir tvarų gyvenimo būdą skatinantis festivalis (0)

19146
2022 rugpjūčio mėn. 5 d. 11:00
Jei iki kelionės likus keletai savaičių prisiminėte, kad jūsų pasas arba tapatybės kortelė nebegalioja – išvykti veikiausiai nepavyks. Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai padidėjęs, todėl gyventojai ryžtasi vykti net į tolimiausius miestus, jeigu tik aptinka laisvą vietą.

Apie šiuos trikdžius – pokalbis su Migracijos departamento direktore Evelina Gudzinskaite.

Nevyriausybinės organizacijos įspėja, kad dėl Ukrainoje suniokotos šildymo, vandentiekio ir elektros sistemos šaltuoju laikotarpiu gali ženkliai išaugti į Lietuvą atvykstančių ukrainiečių srautas. Apie tikruosius ukrainiečių ketinimus vėstant orams laidoje kalbėsime su Ukrainoje viešinčia „Blue/yellow“ organizacijos nare Žemyna Bliumenzonaite.

Šiais metais jau ketvirtą kartą vyks tvarų gyvenimo būdą propaguojantis „Zero waste“ festivalis. Plačiau apie festivalį, jo idėjas ir programą laidoje papasakos su festivalio organizatorė Miglė Makuškaitė-Survilė ir „Sustainable Fashion Week Vilnius“ įkūrėjas Seržas Gandžumianas.

Maisto švaistymas yra gana opi problema, kuri neaplenkia ir Lietuvos. Kiekvienas Lietuvos gyventojas išmeta apie 76 kg maisto per metus. Kokių priemonių imasi šalies verslai ir ką galime padaryti kiekvienas, jog šios problemos nebeliktų? Apie tai pokalbis su „Tvari Lietuva“ ambasadore Rugile Matusevičiūte ir „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo ekspertu Liudviku Aleliūnu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai