Delfi rytas. Naujoji vakcina — bilietas į laisvę: kada realu jos sulaukti Lietuvoje (1)

39536
2020 m. lapkričio 11 d. 08:36
Amerikos farmacijos milžinė „Pfizer“ paskelbė, kad naujoji kuriama vakcina nuo koronavirusinės infekcijos yra efektyvi 90 proc. Skelbiama, kad kaina priklausys nuo šalies ar regiono, kuriam vakcina bus parduodama. Europos Komisija šiandien planuoja tartis dėl šios vakcinos. Anksčiau pranešta, kad blokas derasi dėl 300 milijonų dozių įsigijimo. Kokias viltis teikia pranešimai apie sėkmingos vakcinos bandymą, kada realu jos sulaukti Lietuvoje, kalbėsime su Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovu Gyčiu Andrulioniu.

Mokyklų kovos – MANO KLASĖ 2020“ startuoja jau šiandien, tad apie tai, dėl ko šiemet varžosi klasės ir kaip dalyvauti konkurse, pokalbis su projekto ambasadoriumi Jonu Nainiu.

Dar viena tema – technikos paroda „TECH TOP 2020“. Apie tai, kokios technologijos nustebino šiemet, papasakos technologijų apžvalgininkas Šarūnas Tamulis.

Tėvai ir pedagogai pastebi, kad vaikai tampa vis sėslesni ir mažiau laiko praleidžia žaisdami gryname ore ar tyrinėdami gamtos paslaptis. Pandemija problemą tik pagilino – į skaitmeninę erdvę persikėlė ne tik pamokos, bet ir būreliai bei socialinis vaikų gyvenimas. Vis dėlto gamtos fotografas Marius Čepulis sako, kad technologijas ir buvimą gamtoje nesunku suderinti ir pristato gamtos pažinimo leidinį „Gamtos mokslų užduotys 5-8 klasėms“. Apie tai kalbėsime su knygos autoriumi.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai