Delfi rytas. Liga, kuri mirštamumu nusileidžia tik plaučių vėžiui: ką reikia žinoti apie širdies nepakankamumą, kad nebūtų per vėlu? (0)

25759
2022 gegužės mėn. 4 d. 11:00
64 milijonai pasaulyje, apie 15 milijonų Europoje ir apie 130 000 Lietuvoje – štai tiek žmonių serga širdies nepakankamumu. Pirmoji gegužės savaitės Europoje yra skiriama atkreipti dėmesį į šią sunkią ir itin didelę mirtingumo statistiką turinčią lėtinę ligą. Kokių ginklų turime kovoje su šia liga ir į kokius simptomus atkreipti dėmesį turėtų žmonės, klausime Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorės Dianos Žaliaduonytės.

Kokias studijas rinktis, kad jas baigus ir pradėjus dirbti pagal specialybę, netektų gailėtis ir reikšti nepasitenkinimo dėl paties darbo ir atlyginimo? Kasmetinis pasitenkinimo darbu tyrimas parodė, kokie specialistai labiausiai patenkinti darbu ir kas kėlė didžiausią nepasitenkinimą. Tad daugiau apie tai pasikalbėsime su „CV-Online“ marketingo vadove Rita Karavaitiene.

Smulkiojo verslo „Puoškis lietuviškai" pagrindinė veikla – prekyba internete baltiškais raštais puoštais laisvalaikio drabužiais. Jos vadovas Karolis Valiukevičius sako, kad nors įmonė veikia vos treji metai, tačiau elektroninės prekybos modelis išties pasiteisino: „Mums buvo svarbu sukurti nebrangų produktą, kad drabužius galėtų dėvėti išties kiekvienas. Taip pat – kad tai būtų kažkas lietuviško, tačiau praktiško, tinkamo vežti lauktuvėms. Idėja gimė, kai patys ilgai neradome, ką nuvežti lauktuvių draugams, gyvenantiems Kanadoje". Daugiau apie šį verslą – Kornelijos Jasiūnaitės reportaže.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai