Delfi rytas. Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis išlieka aukštas: ko galime pasimokyti iš kitų šalių? (0)

26595
2022 rugsėjo mėn. 29 d. 11:00
Kasmet rugsėjo 29 d. visas pasaulis mini Pasaulinę širdies dieną, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius ir priminti visuomenei apie tai, kaip svarbu rūpintis savo širdimi. Apie širdies ligas ir jų prevenciją laidoje kalbėsimės su Širdies asociacijos prezidente prof. Sigita Glaveckaite ir gydytoja kardiologe Egidija Rinkūniene.

Daugelis keliautojų neįsivaizduoja žiemos atostogų be slidinėjimo ir jas planuoti pradeda jau rudenį. Taigi kur slidinėsime šį sezoną ir ką reikia žinoti vykstantiems pirmą kartą? Apie tai pokalbis su „Novaturo“ produkto vystymo specialiste Jurgita Savickaite ir slidinėjimą užsienyje atostogoms mėgstanti rinktis rašytoja Migle Galvonaite.

Tradicinėje ketvirtadienio rubrikoje „Knyginėjimai. Trumpai“ nusikelsime į Prancūziją, kur gyvenanti lietuvė Giedrė Barauskaitė sukūrė komiksą visai šeimai apie gyvenimą Lietuvoje sovietmečiu.

Maisto švaistymas – didelė šių dienų problema, todėl nenuostabu, kad su tuo kasmet stengiamasi vis labiau kovoti: kuriami įvairiausi su „zero waste“ susiję judėjimai, žmonės raginami atsisakyti vienkartinių puodelių, šiaudelių, skatinamas likučių panaudojimas ir atsakingas vartojimas. O kaip prie vartotojų įpročių keitimo prisideda verslai? Apie tai laidoje kalbamės su „Rimi“ socialinės atsakomybės ekspertu Liudviku Aleliūnu ir „AUGA group“ atstovu Laurynu Miškiniu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai