Delfi rytas. Kova su klimato kaita: liko mažiau nei 7 metai išvengti negrįžtamų pokyčių (0)

26143
2022 spalio mėn. 24 d. 11:00
Rytoj sukaks lygiai 30 metų, kai 1992 m. spalio 25 dienos referendumu buvo priimta dabartinė Konstitucija. Su šia data sutampa ir jau šešioliktą kartą vyksiantis Konstitucijos egzaminas. Kaip jam pasiruošti, mums patars Konstitucinio teismo teisėjas prof. Vytautas Mizaras ir Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos mokytojas Antanas Jonušas.

Šiandien pasauliui minint kovos su klimato kaita dieną, startuoja ir jau ketvirtus metus Aplinkos ministerijos rengiama Klimato savaitė. Prie pasaulinės iniciatyvos jungiasi ir „Tvari Lietuva“ kartu su „Ignitis grupe“, kurie pristato special laiką atgal skaičiuojantį klimato kaitos laikrodį. Daugiau apie visa tai pasikalbėsime su „Ignitis grupės“ tvarumo vadovu Valentu Naviera ir Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės patarėja dr. Judita Liukaityte-Kukiene.

Tęsiant kovos su klimato kaita temą pasikalbėsime apie tai, kokių veiksmų reikia imtis visuomenei ir verslui siekiant sustabdyti klimato kaitos padarinius. Su mumis – Klimato muziejaus direktorius Gediminas Kondrackis ir „Iki“ strategijos vystymo ir tvarumo vadovas Kęstutis Vaškevičius.

Kiekvienas lietuvis per metus vidutiniškai suvartoja apie 80 kg mėsos, taip ne tik viršydamas medikų rekomenduojamas normas, bet ir prisidėdamas prie vieno taršiausių sektorių gyvavimo. Vis tik su tvarumo tendencijomis auga susidomėjimas ir augaline mityba. Tad apie tai, kiek žalos gamtai darome vartodami mėsą ir kokios sukurtos augalinės alternatyvos galėtų sumažinti gyvūninės kilmės baltymų vartojimą, kalbėsime su „Roquette Amilina“ mokslinių tyrimų laboratorijos biotechnologu Vyteniu Bagdonu ir „Gyvi gali“ bendraįkūrėju Tomu Byčkovu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai