Delfi rytas. Koronavirusas nepasiduoda ir siunčia į Europą pavojingą mutaciją: kokie šios atmainos simptomai ir kodėl ji baisesnė už kitas? (1)

44359
2021 m. birželio 17 d. 08:26
Po Europą pradėjusi plisti indiškoji delta atmaina, sukėlusi didžiulę ligos bangą Indijoje, gali pasiekti ir Lietuvą. Kuo ši atmaina skiriasi nuo kitų? Ar ji gali sukelti rimtesnių padarinių, neįprastų komplikacijų ir ar ji atspari vakcinai? Apie tai laidoje „Delfi rytas“ kalbėsime su epidemiologu Gyčiu Dudu.

Lietuvoje per metus suskaičiuojama 800 inkstų vėžio atvejų, todėl esame antra šalis pasaulyje pagal sergamumą ir pirma pagal mirtingumą. Ir nors medicininiai pasiekimai daro stebuklus, kai pagydomas vėžys, didesnis už patį inkstą, netikėtai smogusi liga sukelia sudėtingų padarinių. Kas lemia tokią prastą Lietuvos statistiką ir kaip atpažinti šią ligą, laidoje papasakos Santaros klinikų generalinis direktorius, gydytojas–urologas Feliksas Jankevičius.

Tradicinėje ketvirtadienio rubrikoje „Knygų klubas“ knygų ekspertė Vitalija Maksvytė pristatys keturias knygas, su kuriomis atostogos bus dar įdomesnės.

Alfas Ivanauskas šią vasarą pristato naują savo receptų knygą, kurią nemokamai dovanoja visiems neabejingiems gardžiam maistui. Ką rasime šioje knygoje? Paklausime paties virtuvės virtuozo.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai