Delfi rytas. Kaip išvengti 10 metų gyvenimo atimančios ligos, kuri didina tikimybę susirgti sunkia Covid-19 forma? (0)

36964
2020 m. lapkričio 17 d. 22:44
Šiandien minima pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena. Žmonės, kurie ja serga, gyvena dešimčia metų trumpiau. O pasaulyje pagal mirtingumą ši liga užima trečią vietą. Sergantieji šia liga turėtų būti ypač atsargūs – tai didina tikimybę susirgti sunkesne COVID-19 forma. Kodėl išsivysto lėtinė obstrukcinė plaučių liga ir kas gali užkirsti jai kelią — pokalbis su Kauno klinikų gydytoju pulmonologu prof. Kęstučiu Malakausku.

Mylimiausia Lietuvos šokėjų ant ledo pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko nuo 2001-ųjų kasmet Kalėdų laikotarpiu savo gerbėjus Lietuvoje džiugindavo įspūdingais ledo projektais. Nors šiemet dėl pandemijos gyvai susitikti neteks, tačiau liūdėti priežasties taip pat nėra – šokių ant ledo gerbėjų laukia maloni staigmena. Ir apie šią staigmeną papasakos ilgametė „Liepsnojančio ledo“ režisierė Rasa Micachienė.

Tikriausiai visi suprantame, kad susirgę ir gave gydytojo planą, turėtume jo tvarkingai laikytis. Tačiau sveikatos specialistai pastebi, kad nemaža dalis žmonių linkę neklausyti gydytojų ir labiau pasikliauti savo pačių nuomone. Ką reiktų žinoti apie mums paskirtus medikamentus, jų suderinamumą ir vartojimą, klausime vaistininkės Dominykos Petruškaitės.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai