Delfi rytas. Ką kovoje su Covid-19 reiškia naujausios žinios apie „VaxZevria“ ir kokį signalą siunčia augantis atvejų skaičius (2)

47706
2021 m. balandžio 8 d. 08:00
Pirmasis laidos svečias – užkrečiamųjų ligų specialistas profesorius Saulius Čaplinskas. Naujausioje Vyriausybės pateiktoje epidemiologinės situacijos apžvalgoje pranešama, kad pusė Lietuvos yra eksponentinio augimo fazėje. Vakar užfiksuota daugiau nei 1000 naujų koronaviruso atvejų per parą, tokie patys skaičiai buvo ir lapkritį, o šis skaičius tuomet dvigubai išaugo per tris savaites. Taip pat vakar vykusioje spaudos konferencijoje pristatytos išvados dėl galimo ryšio tarp „VaxZevria“ vakcinos ir kraujo krešulių susidarymo. Tad apie visas šias aktualijas ir pasikalbėsime.

Šiemet sukanka 80 metų nuo Holokausto Lietuvoje pradžios, o būtent šiandien pasaulyje minima Jom Hašoa – lietuvių kalba – Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną minima šešių milijonų žydų ir dar penkių milijonų kitų tautybių žmonių, žuvusių per Holokausto laikotarpį nuo nacistinės Vokietijos režimo, netektis. Izraelyje tai nacionalinė atminimo diena ir valstybinė šventė. Kokią reikšmę pasauliui ir Lietuvai turi ši diena ir kaip ji minima, kalbėsime su Lietuvos Žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky.

Tradiciškai ketvirtadienį — knygų klubas. O kol pasaulis vis dar apimtas pandemijos, daugelis gali keliauti tik mintimis. Taigi atsiverskime knygas, kurios pasakoja tolimų kraštų istorijas kartu su knygų eksperte Vitalija Maksvyte.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai