Delfi rytas. Išsilavinimas Lietuvoje prieinamas ne visiems: aklo berniuko mama tik per vargus rado mokyklą (0)

26221
2022 rugpjūčio mėn. 31 d. 11:00
Aštuntus metus iš eilės „Delfi“ drauge su įvairių sričių elito atstovais ir visuomene renka bei skelbia įtakingiausius Lietuvos žmones. Jau paskelbę įtakingiausius politikos, verslo, popkultūros žmones, šiandien jums pristatome įtakingiausius žiniasklaidos atstovus. Su mumis - M360 ir „Delfi Kultūra“ redaktorė Jūratė Žuolytė.

Nuo kitos savaitės kiekvieną darbo dieną „Delfi TV“ žiūrovus kviesime stebėti „Ūkininko Petro dienoraštį“. 39 tūks. Youtube sekėjų turintis ūkininkas su „Delfi TV“ žiūrovais dalinsis savo kasdienybe – kaip rūpinasi derliumi, savo keliais šimtais avių. Apie ūkišką kasdienybę pasikalbėsime su pačiu Petru Šaučiūnu.

Rugsėjo 2–3 d. Birštone vyks tūkstančius dalyvių iš visos Lietuvos suburiantis diskusijų festivalis „Būtent!“. Daug dėmesio festivalyje bus skirta ir temons, susijusioms su klimato kaitos grėsmėmis, savanorystės kultūra, švietimo sistemos tobulinimu. Diskutuoti apie tvarumą ir iš arčiau susipažinti su už šios sąvokos slypinčiomis idėjomis kvies ir projektas „Tvari Lietuva“. Daugiau apie tai papasakos iniciatyvos „Tvari Lietuva“ ambasadorė Rugilė Matusevičiūtė.

Jau rytoj tūkstančiai Lietuvos vaikų sugrįš į mokymo įstaigas, tačiau dalis jų rugsėjo pirmąją taip ir nepravers mokyklos durų, nes šios nepasirengusios jų priimti, o tėvai dažnai neįsivaizduoja, kur jiems kreiptis ir ką daryti, kad suteiktų savo atžalai išsilavinimą. Tai – regėjimo negalią turintys vaikai. Apie šią problemą daugiau papasakos Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotojas Vilmantas Balčikonis ir Donata Sadauskienė iš Pakruojo, kuri savo sūnui Justui su regėjimo negalia tik per vargus rado mokyklą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai