Delfi rytas. Iš Ukrainos grįžęs Oskaras Koršunovas: net toli nuo fronto karas persmelkia viską (0)

16478
2022 rugsėjo mėn. 27 d. 11:00
Delfi ryto“ laidą pradėsime nuo pokalbio su režisieriumi Oskaru Koršunovu, kuris ką tik grįžo iš Ukrainos. Apie žmonių gyvenimą karo niokojamoje šalyje, meno svarbą karo metu, rusiško ir europietiško teatro skirtumus – pokalbis su režisieriumi.

Lietuvoje yra per 147 tūkst. darbingo amžiaus asmenų, gyvenančių su negalia, tačiau 100 tūkst. iš jų savo turimų gebėjimų darbo rinkoje taip ir nepanaudoja. Ši socialinės atskirties problema paskatino įkurti kampaniją „Įgalink“, kuri padėtų darbdaviams įdarbinti negalią turinčius žmones. Daugiau apie tai kalbėsime su viešosios įstaigos „Skirtingos spalvos“ iniciatoriumi Daliumi Stankevičiumi.

Darbo skelbimuose dažnai galime pamatyti, kad ieškoma buhalterės, biuro administratorės, o ne buhalterio ar biuro administratoriaus; o prie skelbimų apie laisvas informacinių technologojų specialistų ar inžinierių darbo vietas matome pavaizduotus vyrus. Tai tik dalis klaidų, kurias vis dar daro darbdaviai, ieškodami potencialių darbuotojų. Plačiau apie tai, kaip nesąmoningas šališkumas gali pasireikšti darbo rinkoje, pasikalbėsime su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Lygių galimybių integravimo grupės vadove Vilma Gabrieliūte ir „Danske Bank“ Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadove Akvile Švolkiene.

Elektronikos prietaisai itin palengvina kasdienę buitį, tačiau juos yra labai svarbu ir tinkamai rūšiuoti bei išmesti. Netinkamai išmetamos elektroninės atliekos daro didžiulį neigamą poveikį aplinkai. Lietuva nuo 2016 metų privalo surinkti 45% į rinką patekusių elektronikos atliekų, pagal šį kiekį Europos Sąjungoje esame 15-ikti. Titas Atraškevičius pasakoja, kaip atrodo stambios elektronikos technikos perdirbimas

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai