Delfi rytas. Epidemijos statistikoje įžvelgia atokvėpį: kas lems, ar išvengsime kraštutinių ribojimų įvedimo? (0)

44634
2021 lapkričio mėn. 16 d. 09:00
Šį rytą aptarsime pandeminę situaciją – ko pagal esamus duomenis galime tikėtis artimiausiu metu, kalbėsime su duomenų mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Squid Game“ yra populiariausias „Netflix“ serialas, kurį vien per pirmąjį transliacijos mėnesį peržiūrėjo 100 mln. žmonių. Seriale veikėjai rungtyniauja žaisdami įvairius vaikiškus žaidimus, o pralaimėję yra nužudomi. Serialo amžiaus cenze nurodoma, kad jis netinkamas jaunimui iki 17 metų amžiaus. Nors akivaizdu, kad „Squid Game“ yra ne vaikų auditorijai skirtas serialas, tai nereiškia, kad vaikai jo nežino ar nėra matę, vien vaikų pamėgtame socialiniame tinkle „Tik-Tok“ galima lengvai rasti kitų žmonių, kopijuojančių serial epizodus. Kaip su vaiku komunikuoti apie žiaurų ir šokiruojantį turinį, šį rytą klausime „Erudito licėjaus“ psichologės Virginijos Rekienės.

Šiandien minima Tarptautinė tolerancijos diena. Ką tik startavusi socialinė kampanija „Lygink rūbus, ne žmones“ kviečia skatinti supratimą, kad svarbiausia yra darbuotojo kvalifikacija ir kompetencija, o ne asmeninė praeitis, išvaizda ar tautybė. Tad daugiau apie tai – pokalbyje su Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėju Tomu Kavaliausku.

Austrija įveda karantiną, nepasiskiepijusiems nuo COVID-19 žmonėms. Tai drastiškiausias žingsnis, kurį žengė Vakarų Europos šalis, siekdama sulėtinti naujausią koronaviruso bangą. Kaip į tokią pandemijos valdymo priemonę reaguoja gyventojai, kalbesime su Austrijos lietuvių bendruomenės valdybos nare Raminta Zalieskyte.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai