Delfi rytas. Daugėja norinčių pasitikrinti atsparumą koronavirusui: kada verta atlikti antikūnų tyrimus, o kada ne? (1)

55663
2021 m. gegužės 20 d. 08:25
Vyriausybės ataskaitose teigiama, kad Lietuvoje imunitetą koronavirusui turi jau beveik 40 procentų žmonių – vieni jų persirgę, kiti paskiepyti. Tačiau vis daugiau žmonių nori įsitikinti, ar tikrai jie turi antikūnų ir vyksta tirtis į privačias laboratorijas. Kada verta atlikti antikūnų tyrimus, o kada ne ir kodėl vienų su infekcija susidūrusių asmenų antikūnų titrai gali smarkiai skirtis nuo kitų, laidoje klausime Lietuvos bendrosios praktikos šeimos gydytojų asociacijos prezidento Juliaus Kalibato.

Vos tik nušvitus saulei ir oro temperatūrai pakilus, skubame ilsėtis prie upės ar ežero. Tačiau ramų laisvalaikį gali sudrumsti nemaža bauda už ne vietoje paliktą automobilį, deginamą laužą ar stovinčią palapinę. Todėl drauge su Ignalinos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininku Viktoru Ksenzovu aiškinsimės, kokios yra pagrindinės stovyklavimo taisyklės ir kokia žala daroma gamtai, jei jų nesilaikoma.

Šiandien Vilniuje prasidės muzikinis projektas – „Dedikacija romantizmui“. Baritonas Jonas Sakalauskas ir pianistas Darius Mažintas keliaus po Lietuvą su programa, kurioje skambės ryškiausių vokiečių akademinės muzikos atstovų kūriniai. Kaip tarp dviejų konkurentų užgimė duetas ir ką jie paruošė žiūrovams šiandien paklausime pačių atlikėju.

Jau šį savaitgalį prasidės kasmetinės „IKI Ėjimo varžybos“. Kas jose gali dalyvauti ir kaip tai padaryti laidoje papasakos programėlės „#walk15“ įkūrėja Vlada Musvydaite.

O tradicinėje ketvirtadienio rubrikoje „Knygų klubas“ knygų ekspertė Vitalija Maksvytė pristatys tris stiprias, bet labai skirtingas knygas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai