Delfi rytas. „AstraZeneca“ tapo labiausiai nenorima vakcina: kodėl taip nutiko ir ar tikrai jos reikia bijoti? (81)

51554
2021 m. vasario 25 d. 08:43
Tarp Lietuvos gyventojų kilus nerimo bangai dėl „AstraZeneca“ vakcinų sukeliamo pašalinio poveikio, netruko atsirasti šios vakcinos priešininkų. Tuo tarpu užsienio šalių atlikti tyrimai rodo, kad ši vakcina puikiai apsaugo nuo hospitalizavimo jau po pirmosios dozės. Ar tikrai ši vakcina „piktesnė“ ir kodėl Lietuvoje jos bijoma? Apie tai laidoje kalbėsime su medicinos mokslų daktaru, Vilniaus universiteto profesoriumi Vytautu Usoniu.

Dienos eina ilgyn, saulės vis daugiau, tačiau jėgų – mažiau, o nuotaika prastėja. Gali būti, kad šie požymiai liudija mažakraujystę. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Edita Svikščiūtė papasakos, kaip išvengti šios ligos, ją atpažinti ir kaip sau padėti susirgus.

Prasidedant pavasariui, kyla noras užsiauginti pirmųjų šviežių žalumynų. Tai gali būti ne tik sveikas kasdienio maisto papildymas, bet ir įdomi bei maloni veikla suaugusiesiems ir vaikams. Nuo ko pradėti, jei šioje srityje esate visiškai „žali“? Apie tai papasakos apželdinimo žinovė, kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė.

O tradicinėje ketvirtadienio rubrikoje „Knygų klubas“ vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė pristatys knygų seriją skirtą skaityti besimokantiems vaikams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai