Delfi rytas. Ar nauja Verygos vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio kompensavimo tvarka — eksperimentas su 700 tūkst. pacientų? (5)

33817
2020 m. rugsėjo 29 d. 08:41
Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) gydymo metodai yra labai pažengę, tai jau nebe mirtina, o viena iš lėtinių ligų. Dabar Lietuvoje yra gydoma tik 43% diagnozuotų pacientų, pasaulyje šis skaičius siekia 82 proc. Apie Lietuvos situaciją kovojant su ŽIV laidoje kalbėsime su koalicijos „Galiu gyventi“ direktore Jurgita Poškevičiūte.

Pradedančioji dainininkė Justė Kraujelytė jau ilgą laiką svajojo pramokti gatvės šokius ir gavo neeilinę progą susipažinti su „Lietuvos talentų“ nugalėtoju, šokėju Edgaru Kerpe bei sudalyvauti individualioje jo šokių pamokoje. Kaip jai sekėsi mokytis, žiūrėkite reportaže.

Dar viena tema — pasipiktinimas dėl naujos vaistų skyrimo tvarkos. Medikai ir pacientai sukilo prieš naują vaistų nuo hipertenzijos skyrimo tvarką. Aurelijaus Verygos pasirašytame įsakyme, nuo spalio 1 dienos turėtų įsigalioti tvarka, siūlanti arterinę hipertenziją gydyti pigiausiais, o ne efektyviausiais vaistais. Ar iš tiesų naujai siūloma tvarka yra ydinga ligoniams, kalbėsime su kardiologu Roku Šerpyčiu.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai