Delfi rytas. Ar lenkams išsiuntus „Leopard“ tankus Ukrainai šiam žingsniui pasiryš ir pati Vokietija? (0)

29933
2023 sausio mėn. 23 d. 11:00
Visą mėnesį kiekvieną rytą keltis 5 val. ir pradėti dieną nuo maudynių ledinėje eketėje – tokį iššūkį sau išsikėlė Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė ir kviečia prie šio iššūkio prisidėti ir kitus.

Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių, dantų ėduonies sukeltų problemų turi jau 94 proc. šios amžiaus grupės vaikų. Vaikų burnos sveikatos situacija Lietuvoje yra viena prasčiausių Europos Sąjungoje. Kodėl susiklostė tokia situacija ir kaip ją galima pagerinti, kalbėsime su vaikų odontologe, Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Lina Džiaugyte ir odontologu, Lietuvos vaikų odontologų draugijos valdybos nariu Juliumi Mikoniu.

Vakar Lenkijos vyriausybės vadovas M. Morawieckis žiniasklaidai teigė nesuprantantis, kas dar turi įvykti, kad Berlynas „atmerktų akis ir pradėtų veikti pagal Vokietijos potencialą“. Anot jo, Lenkija pasirengusi sudaryti koaliciją su šalimis, pasirengusiomis aprūpinti Ukrainą tankais „Leopard 2“ nedalyvaujant Vokietijai, jei O. Scholzo vyriausybė nesutiks perduoti šios ginkluotės. Vokietijos užsienio reikalų ministrė sekmadienį Prancūzijos televizijai komentavo, kad Vokietija netrukdytų, jei Lenkija nuspręs siųsti į Ukrainą tankus „Leopard“. Apie Vokietijos poziciją karo Ukrainoje atžvilgiu kalbame su Rytų Europos studijų centro dirktoriumi Linu Kojala.

Delfi ryte“ – į Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį su daina „Šauksmas“ patekęs Gabrielius Vagelis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai