Delfi rytas. Antikūnai prieš koronavirusą: kodėl tyrimų rezultatai gali skirtis ir kaip sužinoti, ar jų turime pakankamai? (2)

52957
2021 m. spalio 26 d. 08:18
Pastaruoju metu visuomenėje daug dėmesio sulaukia antikūnų prieš koronavirusą tyrimai – žmonės domisi, kaip sužinoti, ar jie turi pakankamai antikūnų ir kodėl skirtingose laboratorijose tyrimų rezultatai gali skirtis. Tad ką turėtume žinoti apie antikūnus, šį rytą kalbėsime su „Antėja laboratorijos“ gydytoja Egle Marciuškiene.

Rytoj Klaipėdos Suskystintų dujų terminalas minės 7-erių metų veiklos metines. Europa ir visas pasaulis išgyvena energetinių gamtinių dujų krizę – dujų trūksta, jų kainos kyla rekordiniais tempais, o taip pat brangstantys atsinaujinantys ištekliai vis dar neatsveria paklausos pramonei. Tad minint sukaktį, šį rytą kalbėsime, kokia nauda Lietuvai turėti Suskystintų dujų terminalą ir gal jau metas kalbėti vien apie atsinaujinančią energetiką. Apie tai mintimis dalinsis „Klaipėdos naftos“ reguliuojamos veiklos ir Suskystintų gamtinių dujų terminalo projekto vadovas dr. Arūnas Molis ir energetikos ekspertas Rytas Staselis.

Internete plintant neapykantos kalbai, mokslininkai ir žmogaus teisių ekspertai ieško būdų, kaip stabdyti neapykantą ir jos daromą žalą visuomenei. Automatizuotos sistemos suteikia galimybę peržiūrėti milžinišką kiekį informacijos ir aptikti neapykantos kurstymo atvejus, tai gali būti pritaikoma ir lietuvių kalbai. Tokį neapykantos kalbos internete aptikimo įrankį kuria Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai kartu su Lietuvos žmogaus teisių centru. Daugiau apie tai šį rytą kalbėsime su Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanu prof. Tomu Krilavičiumi.

Naujienų portalo „Delfi“ inicijuotą socialinį projektą „NežVairuok!“, skatinantį eismo dalyvius nenaršyti telefone ir sutelkti visą dėmesį tik į kelią, šiemet vainikavo specialiai sukurtas mokumentinis „NežVairuok!“ filmas. Pirmieji filmą išvydę moksleiviai ne tik palankiai įvertino interaktyvų edukacinį filmą, bet ir dalijosi savo idėjomis, kaip būtų galima spręsti neatsakingo elgesio kelyje problemas. O su moksleiviais bendravo ir kartu filmo peržiūroje dalyvavo Delfi TV laidų vedėja Kornelija Jasiūnaitė, kuri papasakos daugiau apie projektą.

„Auto“ rubrikoje — elektromobilio „Kia EV6“ testas: ar jam pavyks aplenkti „Tesla“?

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai