Delfi rytas. 20 metų po žiauriausios teroristinės atakos: kaip atrodė lemiama rugsėjo 11? (16)

27884
2021 rugsėjo mėn. 10 d. 09:00
Amerikiečiai ir su jais visas pasaulis rytoj minės Rugsėjo 11-osios atakų 20-ąsias metines. Šio įvykio liudininkai 2001-ųjų rugsėjo 11 rytą prisimena kaip išskirtinai gražų ir ramų. Tačiau prieš 9 valandą ryto į šiaurinį Pasaulio prekybos centro dangoraižį įsirėžęs teroristų užgrobtas keleivinis laineris pažymėjo skaudžios tragedijos pradžią. Praėjus dvidešimčiai metų po visą pasaulį sukrėtusių įvykių, apie išpuolių seką ir vieną skaudžiausių dienų Amerikai pasakoja Vilniaus universiteto istorikė Inga Zakšauskienė.

Pasaulinę tvarkymosi dieną festivalis „Sveika, Neringa!” kviečia praleisti Lietuvos kultūros sostinėje Neringoje. Šiemet festivalis sugrįžta kiek kitoks – be aktyvių veiklų ir pramogų festivalio dalyviai bus kviečiami prisidėti prie šio unikalaus gamtos paminklo išsaugojimo akcijoje „Darom prie jūros“. Tad šį rytą apie visa tai daugiau papasakos festivalio „Sveika, Neringa“ organizatorius Edmundas Jakilaitis ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Vilniaus miesto savivaldybė jau rytoj gyventojus kvies į energetikos savaitgalį „Mechanizmai“. Per dvi dienas Vilniaus mieste veikiančios įmonės - „Vilniaus vandenys“, Vilniaus šilumos tinklai, „Grinda“, „SoliTek“, Energetikos ir technikos muziejus bei Geležinkelių muziejus – vilniečiams ir miesto svečiams atvers pačius įdomiausius energetikos objektus. Daugiau apie tai pasikalbėsime su Vilniaus vicemeru Valdu Benkunsku ir Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienių ryšių ir turizmo skyriaus vyriausiąja specialiste Kristina Mackevičiene.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai