Tai – dar ne pabaiga: po emocijų proveržio prie Seimo įvertino, kas laukia toliau (15)

2984
Kristina Pocytė
2022 m. sausio 14 d. 09:07
„Galime sakyti, kad matome pasikartojančius elgesio modelius“, – sako sociologė, Vilniaus universiteto docentė dr. Rūta Žiliukaitė, Delfi laidoje įvertindama ketvirtadienį vykusius protestus.

Sociologė įvertino tai, kas šiandien įvyko prie Seimo. Anot jos, buvo galima aiškiai matyti didelę nepagarbą.

„Iš tiesų, stebėjau tuos įvykius, kaip viskas atrodė prie Seimo ir mane tai labai trikdė. Viena vertus, atrodytų, kad piliečiai naudojosi demokratijos jiems suteikta teise rinktis į taikius mitingus, išsakyti pozicijas. Kita vertus, tai, į kokį pavidalą tai išvirto, nors jie lyg ir aiškiai išsakė, kodėl taip elgiasi, nes, jų teigimu, laisvės Lietuvoje nebeliko, tai, dėl ko žuvo to žmonės, to nebėra, ir prie to prisidėjo valdantieji ir jie neturi moralinės teisės kalbėti apie laisvę tokiame valstybiniame renginyje.

Tačiau Sausio tryliktosios renginys visų pirma buvo skirtas visų žuvusių, visų gynejų už laisvę paminėjimui ir protestas taip, kaip įsisiūbavo, juo tikrai buvo išreikšta nepagarba. Taip pat ir mėginant suvaldyti, nes dalis protestuotojų sakė: pažiūrėkite, per tylos minutę mes tylėjome, nebuvo jokių šūksnių, tačiau labai svarbi šio paminėjimo dalis yra Laisvės premijos teikimas ir tai, kaip buvo reaguojama į Paulės Kuzmickaitės pristatymą, už ką šiemet paskirta Laisvės premija Lietuvos katalikų bažnyčiios „Kronikai“, kuri buvo svarbus leidinys.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai