Lietuvoje gyvūnų gaišenas, atliekas iš skerdyklų ir kitus šalutinius gyvūninius produktus tvarko vos penkios įmonės, o pačius pavojingiausius utilizuoja vienintelė – UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. 2020 m. dėl milijonus siekiančių skolų jai buvo iškelta bankroto byla. Nors įmonei pavyko įveikti didžiausius sunkumus ir išvengti likvidavimo, situacija rodo, kad sektoriaus padėtis nėra stabili. Apie tyrimą pokalbis su žurnaliste Juste Ancevičiūte.

Šiandien svarbi ir aktuali tema, kurią maltiečiai kelia kartu su kolegomis – technologijų pasaulis – kas laukia ateities kartų? Ši tema pasirinkta ne atsitiktinai – jau šį šeštadienį nevyriausybinių organizacijų pasaulyje pirmą kartą bus organizuojamas maltiečių paauglių hakatonas. Studijoje lankysis maltiečių organizacinės plėtros vadovas Gražvydas Pavalkis ir inovacijų ir lyderystės ekspertė, „FutureLeadership“ įkūrėja Justina Klyvienė.

Rubrikoje „Knygynėjimai.Trumpai“ pasikalbėsime su pirmojo leidyklos „Alma littera“ organizuoto grožinės literatūros konkurso nugalėtoja, knygos „Kritusių mazgas“ autore Daina Klepone.

JAV Nevados dykumoje nuo 90-ųjų vyksta spalvingas festivalis „Burning man“ – degantis žmogus. Festivalis kasmet sutraukia ir nemažai lietuvių. Šiemet rugpjūčio rugsėjo mėnesį vykusiame renginyje lankytojai turėjo galimybę pamatyti ir lietuvių kurtą filmą „Angelų takais“.

Pasikalbėsime su šio projekto vadovu Luku Verpetinsku, filmo prodiusere Kristina Buožyte bei prodiuseriu ir kūrybos vadovu Vitalijumi Žuku.