DELFI Dėmesio centre. Mokslininkai nupasakojo neįtikėtinų atsitiktinumų seką, leidusią atrasti ir atpažinti Sierakausko bei Kalinausko palaikus (16)

10199
2019 m. balandžio 8 d. 10:24
Pernai Vilniuje perlaidotas partizanų vadas Adolfas Ramanauskas–Vanagas, kovojęs prieš sovietų okupaciją, o šį rudenį tikimasi Vilniuje iškilmingai palaidoti prieš carinę Rusiją kovojusio 1863–1864 m. sukilimo vadus – Sierakauską ir Kalinauską. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, istorikas A. Kulakauskas nedrįstą šių dviejų sukilimo vadų prilyginti partizanų vadui Adolfui Ramanauskui–Vanagui, tačiau pabrėžia, kad tuo laikotarpiu Sierakausko, o ypač Kalinausko, įtaka ir vaidmuo buvo itin svarbūs. Esą būtent dėl to sukilimo lyderiai ir buvo ne sušaudyti, o pakarti – taip siekta dar labiau pažeminti.

Kaip pavyko aptikti ir identifikuoti sukilimo lyderių palaikus? Koks Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko statusas Lietuvoje? Apie visa tai – pokalbis laidoje „DELFI Dėmesio centre“ su Vilniaus universiteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros profesoriumi, mokslo prorektoriumi Rimantu Jankausku, istoriku, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Antanu Kulakausku ir Lietuvos Nacionalinio muziejaus archeologu Gyčiu Grižu.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai