Darius Lomsargis apie tai, ko darbe galima išmokti iš žaidimų ir kaip darbą paversti žaidimu (0)

1696
2018 m. rugpjūčio 10 d. 15:35
Laidos „Boso valanda su Jovaišu“ svečias – enterTraining (ugdymo per žaidimą) ir komandinių renginių agentūros „Catalyst Baltic“ vadovas Darius Lomsargis.

„Per žaidimus ir įvarias aktyvias veiklas mes mokomės įvarių kompetencijų: komandinio darbo, lyderystės, komunikacijos, inovatyvumo, kūrybiškumo. Tikriausiai nėra kompetencijų, kurių nebūtų galima išmokti per žaidimą. Net jei tai būtų projektų valdymas, pardavimai ar derybos“, – vieną iš savo veiklų pristato D. Lomsargis.

– Kodėl kompetencijų reikia mokytis per žaidimą?

– Tai – didesnis patyrimas. Žmonės įsitraukia, per save perfiltruoja daug dalykų, kurių paprastai turbūt nedarytų bet kuriuose kitose mokymuose. Per žaidimus integruojamos ir daugelis kitos žmogaus savybės, pavyzdžiui, galima juos paskatinti labiau atsiskleisti, komunikuoti ar net susikurti naujus įpročius arba įgūdžius.

– Kaip žmonės realiame gyvenime pritaikys tai, ko išmoks ugdydami save per žaidimus?

– Pirmiausia, dar iki žaidimo su klientu pasikalbame, ko jis tikisi, koks įmonės lūkestis, tikslas, nes vien tik pažaisti neužtenka. Kai mes aiškiai suvokiame, koks yra tikslas, tada konkretaus žaidimo metu to tikslo ir siekiame. Žinoma, tai yra toks momentinis dalykas, 2-3 valandos. Faktas, kad didelio pokyčio greičiausiai nebus, bet po žaidimo visą laiką yra tam tikras grįžtamasis ryšys ir taip galima užsitikrinti tam tikrą tęstinumą. Jeigu mes keliame tikslą stiprinti bendradarbiavimą, tai žaidimo metu tik tai ir akcentuojame. Po to, darydami apibendrinimą, lygiai taip pat akcentuojame tuos dalykus: kur vyko bendradarbiavimas, kur jo trūko ir komunikacija nevyko bei ką padaryti, kad mes komunikuotume geriau. Žaidimas turi išliekamąją vertę tik tiek, kiek žmonės vėliau taiko tai, ką sužinojo, ką aptarėme su jais.

Visą pokalbį su D. Lomsargiu stebėkite vaizdo įraše.

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu” paskyros socialiniame tinkle „Facebook”!

Užsiregistruokite „Boso valandos“ naujienlaiškiui. Jame naujausia informacija vadovams, kurie nori tobulėti: aktualūs straipsniai savišvietai ir saviugdai, Sauliaus Jovaišo įžvalgos įvairiomis temomis ir atsakymai į jūsų užduotus klausimus, vaizdo reportažai ir, žinoma, naujausios „Boso valanda“ laidos. Ieškokite Facebook.com/BosoValanda.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai