„Boso valanda su S. Jovaišu“: „X Faktoriaus“ režisierius M. Meškauskas graužia save, kai rėkia ant kitų (1)

1153
2017 m. birželio 30 d. 12:20
Šįkart laidos „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias – televizijos režisierius, fotografas Mindaugas Meškauskas.

M. Meškauskas kuria tokius projektus kaip „X Faktorius“, „Lietuvos talentai“, įvairius kitus muzikinius šou. Taip pat režisuoja dokumentinius filmus.

„Manęs dažnai klausia, ką daro režisierius. Daug kam atrodo, kad tik rėkia ant kitų. Kažkas man sakė „aš mačiau, kaip rėkei, čia ir yra režisūra?“. Ne, aš už kiekvieną aprėktą žmogų save labai plaku. Bet iš tiesų režisieriaus darbas yra sustatyti komandos darbą taip, kad viskas veiktų taip, jog būtų įgyvendinta kažkokia vizija. Tu turi kažkokią viziją, ja pasidalini su operatoriais, žurnalistais, montuotojais ir tempi visus taip, kad ta vizija būtų įgyvendinta“, - apie savo darbą aiškino pašnekovas.

Ar režisierius yra vadovas? Iš dalies taip, tačiau jis vadovauja ne žmonėms, o kūrybos procesui, įsitikinęs M. Meškauskas: „Vadinti režisierių vadovu nėra visiškai tikslu. Aš vadovauju komandos kūrybiniam procesui, bet pačiai komandai vadovauja prodiuseriai, kiti vadovai.“

Kaip režisierius suvaldo visus kūrybinius procesus, kad pasiektų norimo rezultato?
„Aš tiesiog dirbu, tiesiog užsispyręs darau. Aš esu reiklus. Žiauriai reiklus sau ir kitiems. Aš juokaudamas sakau, kad tuoj įgysiu neurozę, kai aprėkiu žmogų ir pats po to save graužiu“, - sako M. Meškauskas.

Kiekvienoje kassavaitinėje laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu” aptariami skirtingi klausimai, susiję su vadovavimu ir vadyba, kalbinamas vis kitas pašnekovas. Laidų metu nagrinėjama problematika aprašoma Sauliaus Jovaišo knygoje „Boso valanda: kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga”, kurią leidžia leidykla „Baltos lankos”.

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu” paskyros socialiniame tinkle „Facebook”!

Užsiregistruokite „Boso valandos“ naujienlaiškiui. Jame naujausia informacija vadovams, kurie nori tobulėti: aktualūs straipsniai savišvietai ir saviugdai, Sauliaus Jovaišo įžvalgos įvairiomis temomis ir atsakymai į jūsų užduotus klausimus, vaizdo reportažai ir, žinoma, naujausios „Boso valanda“ laidos. Ieškokite Facebook.com/BosoValanda.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi