„Boso valanda su S. Jovaišu”: V. Lepeška apie strategijos svarbą ir apie tai, ko reikia, kad ji funkcionuotų versle (1)

1704
2017 m. rugsėjo 22 d. 07:37
Kaip įkvėpti į pelkę panašėjančią organizaciją? „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias Dr. Virginijus Lepeška siūlo pradėti nuo įmone ir jos strategija tikinčio vadovo. Ekspertas siūlo du sprendimus – tai naujos idėjos ir nauji žmonės. Tokiais būdais vadovas gali mobilizuoti save ir visą komandą.

Laidos herojus – verslo strategas, vadybos konsultantas V. Lepeška – savo darbo pobūdį apibūdina lakoniškai: „Esu organizacijų gydytojas“. Svečias pasakoja, kad dažnai į jį besikreipiantys organizacijų vadovai tiksliai nežiną, kas yra ne taip ir ką reikėtų keisti – taigi jis diagnozuoja „ligas“ ir siūlo tinkamiausius sprendimus.

Paklaustas apie didžiausią savo veiklos iššūkį, svečias atsako: „Paprastai organizacijoms vadovauja stiprūs žmonės, turintys tvirtą nuomonę. Reikia turėti tikrai svarių argumentų ir gebėti įtikinti vadovą, kad organizacijai nori gero. Ne visada savininko ir kompanijos interesai sutampa.“

Laidos vedėjas aiškinasi, kas yra verslo strategija ir ar tikrai ji tokia būtina. V. Lepeška šią sąvoką apibūdina dviem pagrindiniais aspektais – tai yra: ko organizacija nori pasiekti ateityje ir kokiais būdais tai padaryti. Dabar, anot svečio, netgi nedidelėse įmonėse strategijos yra formuluojamos. Laidos herojaus teigimu, jos atlieka svarbias motyvavimo ir taikinio funkcijas. „Motyvuoti darbuotojus ypač svarbu, – sako ekspertas, – žmonėms rūpi, kur jie dirba, ypač jaunąjai kartai. Matau šimtus pavyzdžių, kai talentai ateina į įmonę ne dėl didesnio atlyginimo, o dėl to, kad organizacija eina ten, kur jiems atrodo prasminga.“

Norintiems pradėti verslą vadybos konsultantas pataria apgalvoti, koks verslas bus, kokie resursai, pasiūla ir pan., tačiau priduria, kad tikroji strategija, jo nuomone, atsiranda jau veikiančios organizcijos kontekste. „Strategiją sukurti lengva, sunku ją įgyvendinti. Rutina dažnai mūsų gerus išankstinius ketinimus pastato į antra planą. Tikras vaizdas yra esamų resursų planavimas, nes strategija be resursų – tai arba fantazija, arba haliucinacija“,– realiai vertinti situaciją ragina laidos herojus.

Galiausiai V. Lepeška dalinasi įžvalgomis apie šiuolaikinę lyderystę ir visažinius vadovus. Koks turėtų būti lyderis, kaip efektyviai valdyti organizaciją, kas įmonėse labiausiai baugina netgi daug mačiusį laidos svečią ir kiti intriguojantys atsakymai laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“.

Sekite naujienas vadovams, prisijungdami prie paskyros Facebook.com/BosoValanda

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi