„Boso valanda su S. Jovaišu”: O. Bložienė apie tai, kaip paprasta bankrutuoti, o dar paprasčiau – nebankrutuoti (1)

3195
2017 m. spalio 5 d. 17:54
Šįkart laidos „Boso valanda su S. Jovaišu“ viešnia – Odeta Bložienė. Ši moteris daugeliui vis dar asocijuojasi su vienu didžiausiu Lietuvos banku. Ir tai nestebina, nes įvariose „Swedbank” darbo pozicijose ji dirbo 17 metų.

Paskutiniu metu O. Bložienė vadovavo banko Finansų institutui. Tačiau nuo šių metų moteris galutinai apsisprendė ir paliko banką bei prisidėjo prie šeimos verslo vystymo. Šiuo metu O. Bložienė vadovauja dvejoms įmonėm, kurias įkūrė jos sesuo Beata Nicholson kartu su vyru Tomu Nicholsonu: tai – „Beatos virtuvė” ir restoranus „Jurgis ir drakonas” valdanti bendrovė „Burokėlis ir krapas”.

„Dirbant banke man tikrai niekada netrūko nei iššūkių nei įdomumo. Visada turėjau galimybę išbandyti naujus dalykus, pakeičiau įvairiausias sritis. Ir tai ką dariau – man labai patiko. Tačiau priėjau tokį momentą, kai norėjosi prisiliesti prie to, kas vyksta čia ir dabar. Norėjosi priartėti prie rezultato, prie galimybės jį pakeisti. Taip pat norėjau daugiau laiko praleisti su savo šeima. Prieš priimdama sprendimą aš galvojau apie du metus“, – pasakojo pašnekovė.

Sprendimas palikti banką O. Bložienei tikrai nebuvo lengvas. Kaip sako moteris, visa jos karjera prasidėjo būtent ten, o bankas jai buvo vietą, kurią ji vadindavo savo namais ir mokykla. Tačiau pašnekovė sako tikrai nesigailinti savo sprendimo. Dabartinis jos darbas taip pat reikalauja nuolatinio mokymosi. O didžiausias iššūkis pradėjus dirbti maitinimo sektoriuje, kaip pasakoja laidos viešnia, yra žmonės.

„Procesus tu gali sudėlioti, pakviesti mokytojus, nusipirkti geriausią įrangą, bet jeigu tu nerasi žmonių, kurie vis dar nėra robotai tave ar tavo šeimą maloniai aptarnaujantys restorane prie staliuko, žmogiškasis faktorius išlieka ypatingai svarbus“, – mintimis dalinasi O. Bložienė.

S. Jovaišą taip pat labai domina pašnekovės įžvalgos vis dar kaip finansų ekspertės. Laidos vedėjas klausia, kaip žmonėms, kurie yra įmonių vadovai ar akcininkai, atskirti asmeninius pinigus nuo bendrovių valdomų pinigų. O. Bložienė sako, kad taip elgiasi tik vadovai, kurie neturi plano ar nėra susidėlioję aiškių strategijos etapų.

„Pirmas dalykas – nusistatyti, kokio kalibro verslininkas tu esi. Ar esi amatininkas, kuris pats mezga kojines, jas parduoda ir tada vėl nusiperka siūlų bei vėl pardavęs jas gauna pinigus. Ar esi verslininkas, kuris įdarbina kitus. Turi save įvertinti, ar nori dirbti sau ar įdarbinti bei jausti atsakomybę už savo darbuotojus. Kitas svarbus dalykas – nustatyti, kiek pinigų gali investuoti ir kada norėtum juos atgauti. Dar vienas dalykas, tai – visus pinigų srautų judėjimus bendrovei perduoti savo finansų vadovui ar buhalteriui“, – finansinių patarimų negaili O. Bložienė.

Laidoje – pokalbis su O. Bložiene apie nepamatuotus išlaidavimus, kaip atsispirti menką vertę turintiems daiktams, kaip pažaboti pasitenkinimą leidžiant pinigus ir, žinoma, apie taupymą.

Sekite naujienas vadovams, prisijungdami prie paskyros Facebook.com/BosoValanda

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi