„Boso valanda su S. Jovaišu”: N. Buivydas apie tai kaip praplėsti švietimo sistemos galimybių ribas (0)

3171
DELFI TV
2016 m. lapkričio 17 d. 19:21
Įsivaizduokite mokyklą, kurioje mokiniai patys nusprendžia, ar naudosis mobilaisiais telefonais pamokų metu, svarsto kaip sutaupyti elektros energijos ir kur, vėliau panaudos sutaupytus pinigus. Čia aprašyta ne ateities mokykla ar mokymosi įstaiga esanti kažkur užsienyje. Jūs skaitote apie mokyklą, kurioje vaikai, nesvarbu kurioje klasėje mokytųsi, yra įtraukti į mokyklos valdymą ir sprendimų priėmimą. Ir taip, ši mokykla yra Lietuvoje.

Vienas šios Demokratinės mokyklos įkūrėjų, kuris save vadina užsispyrusiu švietimo vadybininku, Nerijus Buivydas – šioje „Boso valanda su S. Jovaišu“ laidoje.

„Pažymys nėra tikslas, daug svarbiau vaikui parodyti, ko jis nežino ir dar turi išmokti. Tai darome aprašomuoju būdu, o ne lygindami vaiką su vaiku“, – pasakoja N. Buivydas.

Laidos vedėjui S. Jovaišui įdomu, kaip vaikai, baigę Demokratinę mokyklą, įsilies į darbo rinką. Svečias įsitikinęs, kad mokiniai baigę šią mokyklą jau savaime yra šiek tiek autentiškesni, kūrybiškesni, gebantys už save pakovoti, turi daugiau motyvacijos ir geba priimti sprendimus. Apie tai, kaip gerinti švietimą, apie jo pokyčius, apie naują, kiek kitokį švietimo modelį išgirsite ir pamatysite šioje laidoje.

Kiekvienoje kassavaitinėje laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu” aptariami skirtingi klausimai, susiję su vadovavimu ir vadyba, kalbinamas vis kitas pašnekovas. Laidų metu nagrinėjama problematika aprašoma Sauliaus Jovaišo knygoje „Boso valanda: kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga”, kurią leidžia leidykla „Baltos lankos”.

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu“ paskyros socialiniame tinkle „Facebook“!

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai