Šios savaitės laidos „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias yra Vytautas Paukštys. Verslininkas geriausiai pažįstamas dėl prekės ženklo „Eskimi“.

Prieš kone dešimtmetį „Eskimi“ buvo pokalbių (angl. Chat) svetainė, ji sunkiai skynėsi kelią, tačiau V. Paukštys su komanda pagalvojo pabandyti sėkmę Azijoje ir Afrikoje, kadangi numatė, jog mobilusis internetas daugiausiai augs šiuose regionuose.

V. Paukštys iš karto pradėjo dirbti su 50 rinkų, tyrė ir stebėjo, kaip seksis naujam produktui. Apie 2010 metus gyvybės ženklus pradėjo rodyti kelios rinkos – Vietnamas, Indonezija, Kenija ir Nigerija. Nors iš pradžių verslininkai bandė dirbti su visomis keturiomis šalimis, galiausiai pasirinko tik Nigeriją ir Keniją. V. Paukštys prisimena, kad svetainė šiame regione augo, kasdien pasipildydavo po 50 tūkst. naujų vartotojų. Dabar „Eskimi“ turi apie 23 milijonus klientų. Apie 10 milijonų sudaro būtent Nigerijos vartotojai, likusius – kitos Afrikos šalys.

Iš pradžių V. Paukštys dirbdavo iš Lietuvos, tačiau suvokęs, kad, kaip pats sako, laikas uždirbti pinigus, pradėjo važinėtis į Nigeriją. „Šios šalys turi prastą reputaciją, bet ten yra daug puikių išsilavinusių žmonių. Žinoma, lieka sveiko proto jausmas, kad tu neini naktį į gatvę, tačiau šiaip viskas ten gerai“, - pirmas keliones prisimena verslininkas.

Apie tai, kodėl verta pradėti kurti verslą Afrikoje, V. Paukščio nuotykius ir sunkumus tolimame krašte, vyraujančius stereotipus, taip pat, kodėl svarbu mylėti rinką, su kuria dirbi, žiūrėkite laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“.

Kiekvienoje kassavaitinėje laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu” aptariami skirtingi klausimai, susiję su vadovavimu ir vadyba, kalbinamas vis kitas pašnekovas. Laidų metu nagrinėjama problematika aprašoma Sauliaus Jovaišo knygoje „Boso valanda: kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga”, kurią leidžia leidykla „Baltos lankos”.

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu“ paskyros socialiniame tinkle „Facebook“!

Užsiregistruokite „Boso valandos“ naujienlaiškiui. Jame naujausia informacija vadovams, kurie nori tobulėti: aktualūs straipsniai savišvietai ir saviugdai, Sauliaus Jovaišo įžvalgos įvairiomis temomis ir atsakymai į jūsų užduotus klausimus, vaizdo reportažai ir, žinoma, naujausios „Boso valanda“ laidos.