„Boso valanda su S. Jovaišu”: D. Pietaris apie tai, kaip išmokti daryti klaidas, kad jos būtų naudingos (0)

4609
2017 m. balandžio 6 d. 19:52
Šios savaitės laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias Darius Pietaris save įvardija emocinės kompetencijos treneriu.

Pašnekovas tikina, kad emocinę kompetenciją galima ir reikia treniruoti.

„Yra dvi sąvokos, kurias mes naudojame – emocinis intelektas ir emocinė kompetencija. Sunku pasakyti, kas lemia emocinį intelektą, skirtingi autoriai turi skirtingas nuomones, yra net teigiančių, kad jis iš viso neegzistuoja. Bet aišku viena, kad jis yra kintantis ir jį galima tobulinti. Kalbant apie emocinę kompetenciją tai reiškia, kad mes galime geriau suprasti save, suvokti, ką jaučiame“, - laidoje kalbėjo pašnekovas.

Jis tikina, kad emocinė kompetencija yra lavinama, tai, anot jo, panašu į muzikinę klausą, tačiau be paties žmogaus noro, rezultatų negalima pasiekti, nepakanka vien gero trenerio: „Netikiu, kad yra nors vienas sportininkas, kuris prieš savo valią pasiekia rezultatų. Treneris yra tam, kad padėtų, kai sportininkui pritrūksta energijos“, - samprotavo emocinės kompetencijos treneris.

Emocinės kompetencijos trenerio metodai yra keleriopi – tai gali būti užduotys, pratimai, kuriuos žmogus daro ir taip lavinasi. Kitas metodas, kuriuo D. Pietaris padeda žmonėms, yra vadinamasis stumtelėjimas į priekį: „Kartais žmogų emocijos kažkur nuneša, jis jų nebevaldo ir aš, kaip treneris, turiu galimybę būdamas šalia sustabdyti tą akimirką ir sugrąžinti žmogų iš atotrūkio į realybę“.

Apie emocinės kompetencijos ugdymą ir klaidas, kurios gali būti naudingos, žiūrėkite pokalbį su D. Pietariu laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“.

Kiekvienoje kassavaitinėje laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu” aptariami skirtingi klausimai, susiję su vadovavimu ir vadyba, kalbinamas vis kitas pašnekovas. Laidų metu nagrinėjama problematika aprašoma Sauliaus Jovaišo knygoje „Boso valanda: kasdienė šiuolaikinio vadovo knyga”, kurią leidžia leidykla „Baltos lankos”.

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu“ paskyros socialiniame tinkle „Facebook“!

Užsiregistruokite „Boso valandos“ naujienlaiškiui. Jame naujausia informacija vadovams, kurie nori tobulėti: aktualūs straipsniai savišvietai ir saviugdai, Sauliaus Jovaišo įžvalgos įvairiomis temomis ir atsakymai į jūsų užduotus klausimus, vaizdo reportažai ir, žinoma, naujausios „Boso valanda“ laidos.

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu” paskyros socialiniame tinkle „Facebook”!

Užsiregistruokite „Boso valandos“ naujienlaiškiui. Jame naujausia informacija vadovams, kurie nori tobulėti: aktualūs straipsniai savišvietai ir saviugdai, Sauliaus Jovaišo įžvalgos įvairiomis temomis ir atsakymai į jūsų užduotus klausimus, vaizdo reportažai ir, žinoma, naujausios „Boso valanda“ laidos. Ieškokite Facebook.com/BosoValanda.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai