„Boso valanda su Jovaišu“: komunikacijos specialistė apie tai, kas pasikeistų, jeigu išmoktume ne tik klausytis, bet ir girdėti (0)

2432
2018 m. balandžio 6 d. 09:22
Laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečiuojasi verslo vadybos ir komunikacijos konsultantė Daiva Vietrinienė, įvaldžiusi neurolingvistinį programavimą ir koučingą, viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi taikyti eneagramos mokymus ir įkūrusi Eneagramos akademiją.

„Pirmiausia, galvoju, kad esu laiminga moteris, dviejų sūnų mama. Mano veikla – mano hobis. Aš bendrauju su žmonėmis, vedu mokymus, 18 metų dirbu su suaugusiais, dalinuosi su jais žiniomis apie švietimą, verslą ir, žinoma, komunikaciją įvairiausiais kampais“, – į tradicinį laidos vedėjo klausimą, kas jūs tokia, atsako D. Vietrinienė.

Komunikacijos specialistė įsitikinusi, kad daugelis žmonių tiesiog negeba girdėti vieni kitų. Dėl to, anot D. Vietrinienės, iš dalies kalta švietimo sistema, nes mokiniai, ypač ankščiau, buvo mokomi ne klausyti, o paklusti.

„Ir mes dėl to neišmokstame įvertinti, kaip svarbu tai, ką išgirstame. Mes visi skirtingi, natūralu, kad ir girdime skirtingai. Atėjusios tam tikros tradicijos. Mes nesišnekame šeimose, nemokame bendrauti, atvirai kalbėti, išsakyti, kas patinka, o kas ne. Ko aš norėčiau paprašyti kito žmogaus. Išgirsti, ką sako tas kitas žmogus. Nes mes gal ir klausome, bet negirdime ir vis tiek darome tą patį. Vaikai irgi šito mokosi šeimoje. Vienas didžiausių žmonių poreikių – būti išgirstam, priimtam, įvertintam“, – pasakojo D. Vietrinienė.

Kalbėdama apie tai, kodėl žmogui verta ir naudinga mokėti klausyti ir girdėti, D. Vietrinienė sako, jog tik girdėdami, ką sako kitas žmogus, atversime vartus į jo širdį.

„Mums nuolat atrodo, kad mes žinome, ko reikia kitam. Bet kai pradedi klausytis kito žmogaus ir išgirsti iš jo svetimą sau gyvenimo supratimo žemėlapį, mus iš karto tai pradeda erzinti ir mes norime greitai jį permušti ir pradėti kalbėti savo tiesas. Mūsų viduje yra labai daug nesąmoningų baimių. Mes norime atrodyti gerai, būti įvertinti, norim pakelti savo ego aukščiau ir bet kokia skirtinga nuomonė mus truputėlį gąsdina. Mes pradedame lyginti save su kitais. Ir vėlgi tie palyginimai priklauso nuo to, kokie mes esame kaip asmenybės“, – sakė laidos dalyvė.

D. Vietrinienė taip pat yra ir Eneagramos akademijos Lietuvoje įkūrėja. Laidoje ji pasakojo, kad tai daugiau nei du tūkstančius metų skaičiuojantis mokymas, kuris iki šiol buvo prieinamas tik išrinktiesiems, o jo esmė – sąmoningiau ir giliau pažinti save. Tam naudojami devyni struktūrizuoti asmenybės, charakterio tipų modeliai.

Daugiau apie eneagramos mokymą, kuo šis mokymas ir žmonių tipologizavimas gali būti naudingas vadovams – laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“

Sekite naujienas vadovams kartu! Prisijunkite prie „Boso valandos su S. Jovaišu” paskyros socialiniame tinkle „Facebook”!

Užsiregistruokite „Boso valandos“ naujienlaiškiui. Jame naujausia informacija vadovams, kurie nori tobulėti: aktualūs straipsniai savišvietai ir saviugdai, Sauliaus Jovaišo įžvalgos įvairiomis temomis ir atsakymai į jūsų užduotus klausimus, vaizdo reportažai ir, žinoma, naujausios „Boso valanda“ laidos. Ieškokite Facebook.com/BosoValanda.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi