Ateities karta. Kodėl daiktai genda, vos tik pasibaigia garantija? (3)

18253
2021 m. gruodžio 5 d. 17:00
Pirmadienio vakarą laidoje „Ateities karta“ kalbėsime apie buitinės technikos garantiją, jos gedimus, dažniausias gedimo priežastis, diskutuosime, ar verta taisyti sugedusius prietaisus. O jei ne – kur juos išmesti?

Laidos svečias – virtuvės šefas Rokas Galvonas sako pastebėjęs, kad buitinė technika sugenda vos tik atitarnauja du metus. „Aš mačiau, kaip mano močiutės virtuvės prietaisai negesdavo. Jeigu ji nusipirkdavo kokį prietaisą, tai jis tarnaudavo jai labai ilgai“, - laidoje kalbėjo R. Galvonas.

Elektroninės įrangos taisymo įmonės vadovas Gintaras Čelkis sako, kad dažnai tenka išgirsti, jog daiktai sugenda būtent po dviejų metų.

„Mes kaip taisytojai tikrai būtume pamatę kokį laidelį, kuris įdėtas daikto greitesnei baigčiai. Tikrai gamintojai nedaro kažko specialiai, kad daiktas tarnautų tik du metus“, - tikino Čelkis. Tai kodėl visgi kai kurie prietaisai genda vos pasibaigus garantiniam terminui?

G. Čelkis sako, kad pigų daiktą reikia labiau tausoti, nes jis linkęs greičiau sugęsti. Gal mes praradome įgūdį rūpintis savo turima buitine technika, todėl ji tarnauja trumpiau?

„Buitinės atliekos yra pavojingos atliekos“, - įspės „EMP recycling“ direktorius Darius Vareika ir ragins buitinės technikos nemesti bet kur. Bet ką gi daryti, su šaldytuvu, kuris jau nebepataisomas? Kur išmesti sugedusią eglutės lempučių girliandą?

Patys išsamiausi pokalbiai ir naudingiausi patarimai apie buitinę techniką laidoje „Ateities karta“, pirmadienį, 20.00 vakare.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai