Ateities karta. Kiek iš tiesų kainuoja naujas drabužis? (2)

14859
2021 spalio mėn. 31 d. 10:00
Spinta vos užsidaro, o apsirengti nėra ką? Ir vėl perkate naują drabužį? Greitosios mados kolekcijos štampuojamos viena po kitos – tik spėk pirkti.

Maža to, nė dešimt eurų nekainuojantys marškinėliai, per išpardavimą siūlomi perpus pigiau! Negi praleisi progą juos įsigyti?.. Jei tokios mintys sukasi jūsų galvoje, laikas keisti rūbų pirkimo įpročius ir žengti tvaresnės mados keliu. Laidos „Ateities karta” kūrėjai suteiks daug naudingų patarimų.

Pastaraisiais dešimtmečiais tekstilės gamyba pasaulyje kone padvigubėjo. Liūdniausia tai, kad apie 85 procentų visų drabužių yra išmetami į sąvartynus, kur susimaišę su kitomis atliekomis, dūla ten metų metus prisidėdami prie itin nuodingų metano dujų išmetimo į atmosferą.

Kiek iš tiesų kainuoja naujas drabužis? Ir kokį poveikį planetai daro mūsų pomėgis „prasinešti per išpardavimus“?

Kiek laiko dėvimas naujas rūbas ir kas su juo nutinka po to, kai jis atsiduria šiukšlių konteineryje? Laidos „Ateities karta“ žiūrovai bus kviečiami pasižvalgyti po išmestų rūbų rūšiavimo cechą ir sužinoti, koks tolimesnis likimas išmestų drabužių ir avalynės.

Mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė kvies užsukti į dėvėtų rūbų vintažinę parduotuvę ir pamokys, kaip pamatyti gerą rūbą, kaip juos derinti, kaip neišleidžiant daug pinigų išlikti stilingu ir madingu.

Taip pat sužinosite, kodėl Indrė Stonkuvienė karts nuo karto daro savo spintos išpardavimus ir kurių rūbų ji nė už ką neparduos.

Apie tvarių sprendimų paieškas mados pasaulyje ir savo spintose. Laida „Ateities karta“ DELFI portale, sekmadienį, 10.00 val.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai